Stranger Things - fabularne szczegóły sezonu drugiego - Gameplay - 10 lutego 2017

Stranger Things - fabularne szczegóły sezonu drugiego

W tym roku fanów serialu Stranger Things czeka kolejna porcja nadprzyrodzonych tajemnic. Dotąd fabuła drugiego sezonu jednej z  najcieplej przyjętych produkcji Netfliksa pozostawała w dużej mierze niewiadomą. Sytuacja zmieniła się wraz z najnowszą publikacją Entertainment Weekly. W artykule zawarto streszczenie historii, którą dane nam będzie odkrywać wraz z kolejnymi odcinkami drugiej serii, a także nakreślono portrety psychologiczne nowych bohaterów. <<UWAGA NA SPOILERY>>.

Akcja drugiego sezonu rozegra się w rok po wydarzeniach znanych z oryginału, a jej miejscem znów okaże się miasteczko Hawkins w stanie Indiana i jego okolice. Historia rozpocznie się w wigilię Wszystkich Świętych. Uratowany Will dołączy do swoich przyjaciół (bohaterów dane nam będzie ujrzeć w strojach pogromców duchów), ale nie wszystko będzie z nim w porządku – wydarzenia, w których dane mu było wziąć udział, odcisną na nim piętno w postaci stresu pourazowego, a jakby tego było mało, w codziennym życiu towarzyszyć mu będą obrazy jakby żywcem wyjęte z alternatywnego wymiaru.

Joyce, matka Willa i Jonathana, podejmie próbę ustabilizowania życia synów, a jedną z dróg do tego prowadzących będzie znalezienie partnera, który zastąpi im ojca. Głównym kandydatem do tej roli będzie kolega z czasów licealnych, Bob (w tej roli znany z The Goonies i Władcy pierścieni Sean Astin). Jednocześnie Hopper uczyni wszystko, aby utrzymać wydarzenia z pierwszego sezonu w sekrecie przed światem zewnętrznym i uchronić w ten sposób Joyce oraz dzieci. Natomiast z traumą po stracie przyjaciół będą sobie musieli poradzić Nancy i Mike. Być może w pewnym stopniu pomoże tu przybycie do Hawkins nowego rodzeństwa – zamkniętego w sobie Billy’ego (Dacre Montgomery) i atrakcyjnej Max (Sadie Sink).

Oczywiście wszystko to będzie otoczone grubą warstwą tajemnic, związanych nie tylko z niezmiennie istniejącym alternatywnym wymiarem, ale też z laboratorium, którym w drugim sezonie zarządzać będzie Dr. Owens (Paul Reiser). No i nie można zapominać o nieznanym losie Jedenastki. Na koniec przypominamy, że na drugi sezon serialu złoży się 9 odcinków, a jego premiera na platformie Netflix odbędzie się w tym roku. Stranger Things został napisany i wyreżyserowany przez braci Duffer. W serialu główne role grają Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Natalia Dyer, Cara Buono, Charlie Heaton oraz Matthew Modine.

Gameplay
10 lutego 2017 - 13:38