Matt Reeves reżyserem nowego Batmana. Zdjęcia ruszą pod koniec roku? - Gameplay - 13 lutego 2017

Matt Reeves reżyserem nowego Batmana. Zdjęcia ruszą pod koniec roku?

Matt Reeves na planie filmu Pozwól mi wejść.

Poszukiwania reżysera filmu The Batman, po tym jak ze stanowiska zrezygnował Ben Affleck, dobiegły końca. Rozmowy z wytwórnią Warner Bros. podjął Matt Reeves, w którego dorobku znajdują się m.in. najnowsze odsłony cyklu Planeta małp oraz Projekt: Monster. Wśród potencjalnych kandydatów na reżysera nowego samodzielnego filmu o Mrocznym Rycerzu wymieniano również Gavina O'Connora (Księgowy), George’a Millera (cykl Mad Max) oraz Matta Rossa (Captain Fantastic).

Jak donosi Variety, umowa nie została jeszcze podpisana, ale zarówno Reeves, jak i Warner Bros. są gotowi na nawiązanie współpracy. Aktualnie reżyser jest zajęty postprodukcją Wojny o Planetę małp (premiera 14 lipca tego roku), ale nie powinno to przeszkodzić w poczynieniu pierwszych kroków w kierunku kręcenia Batmana. Tym bardziej, że według Variety, zdjęcia zostały przesunięte – pierwotnie miały się rozpocząć w maju, ale w obliczu ostatnich zawirowań i chęci dania Benowi Affleckowi kilku dodatkowych miesięcy odpoczynku po ciężko przepracowanym ubiegłym roku, najpewniej wystartują dopiero pod koniec  2017 roku.

Ostatnie tygodnie były dla nowego filmu o Batmanie bardzo burzliwe. Ben Affleck zrezygnował ze stanowiska reżysera, pragnąć skupić się na jak najlepszym odegraniu roli Mrocznego Rycerza (pozostanie również jednym z producentów obrazu). W sieci pojawiły się też informacje, jakoby w napisanym przez niego i Geoffa Johnsa scenariuszu wprowadzono rozmaite poprawki autorstwa Chrisa Terrio, z którym Affleck współpracował już wcześniej przy Operacji Argo oraz Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.

Premiera filmu The Batman ma się odbyć w 2018 roku, choć nie wiadomo, czy ostatecznie nie zostanie opóźniona. W sieci nie brakuje informacji, że głównym przeciwnikiem Mrocznego Rycerza będzie Deathstroke (w tej roli miałby wystąpić Joe Manganiello), a w obsadzie znajdą się J.K. Simmons (komisarz Gordon) i Jeremy Irons (Alfred Pennyworth). W tym roku Batmana w wydaniu affleckowym – a także całą wymienioną wyżej trójkę aktorów – zobaczymy w Lidze Sprawiedliwości (17 listopada), nad którą główne prace dobiegły już końca.

Gameplay
13 lutego 2017 - 14:21