Shrek powróci do kin w 2019 roku. Kolejne odsłony w planach - Gameplay - 24 lutego 2017

Shrek powróci do kin w 2019 roku. Kolejne odsłony w planach

Informacje z lipca ubiegłego roku, wedle których Shrek i przyjaciele mieliby powrócić na ekrany kin, znalazły oficjalne potwierdzenie. Piąta odsłona animowanych przygód nieokiełznanego ogra i jego wiernego Osła zadebiutuje w 2019 roku. To jednak nie wszystko, gdyż w planach są również kolejne odsłony przygód wesołej ferajny.

Niestety, studio Dreamworks oraz jego nowy właściciel, koncern NBCUniversal (do transakcji doszło w kwietniu ubiegłego roku), poskąpili szczegółów. Steve Burke, prezes NBUniversal, ujawnił jednak, że firma ma szeroko zakrojone plany, obejmujący nie tylko Shreka, ale też inne animowane marki Dreamworks. Pieczę nad całym przedsięwzięciem sprawować będzie Chris Meledandri, producent trzech odsłon Despicable Me oraz Minionków. Do głównych zadań Meledandriego należy opracowanie najlepszej formy wskrzeszenia marki Shrek, wzięcie pod lupę innych produktów Dreamworks, a także wniesienie jakości w proces kreacji nowych filmów animowanych.

Pierwsza odsłona Shreka zadebiutowała na wielkim ekranie w 2001 roku, odnosząc wielki sukces (blisko 500 mln dolarów przychodu). Film doczekał się trzech kontynuacji, wydawanych w trzyletnich odstępach czasu – o ile jednak Shrek 2 oraz Shrek The Third zdołały zarówno utrzymać poziom jedynki, jak i znacząco poprawić jej wynik finansowy (odpowiednio 920 mln i 800 mln dolarów ze sprzedaży biletów), o tyle Shrek Forever, który miał zakończyć romans Shreka z kinem, spotkał się już z krytyką, aczkolwiek zarobił swoje (750 mln dol.). W międzyczasie seria otrzymała spin-off w postaci przygód Kota w butach. Prace nad jego sequelem, zatytułowanym Puss In Boots 2: Nine Lives & 40 Thieves, zostały wstrzymane, ale być może w obliczu nowych doniesień coś w tym temacie ruszy.

Gameplay
24 lutego 2017 - 13:56