Wonder Woman z klasyfikacją wiekową PG-13 - Gameplay - 22 marca 2017

Wonder Woman z klasyfikacją wiekową PG-13

W ostatnim czasie – za sprawą Deadpoola i Logana – w świecie filmów o superbohaterach na jeden z głównych tematów wyrosła klasyfikacja wiekowa. Obie wymienione pozycje marvelowskie trafiły do kin z rankingiem R, oznaczającym, że osoby poniżej 17 roku życia mogą wejść na salę wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej, i obie odniosły sukces (odpowiednio 783 mln i 525 mln dolarów przychodu, przy czym Logan ciągle na siebie zarabia). Utożsamianie sukcesu z doroślejszą zawartością jest może jeszcze przedwczesne, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wyższa klasyfikacja wiekowa służy filmom o superbohaterach. Inaczej do tematu podchodzi ciągle stajnia DC Comics i wytwórnia Warner Bros., które kurczowo trzymają się rankingu PG-13.

Najnowszym tego przykładem jest Wonder Woman. Obraz z Gal Gadot w roli tytułowej heroiny trafi do amerykańskich kin 2 czerwca tego roku z taką właśnie klasyfikacją, oznaczającą tyle, że wybrane sceny (np. walki lub o charakterze miłosnym) mogą być nieodpowiednie dla osób poniżej 13 roku życia i rodzice powinni mieć to na uwadze. Oficjalne potwierdzenie tej informacji znajdziecie na stronie internetowej Motion Picture Association of America. Oczywiście nie jest to żadne zaskoczenie – Wonder Woman nie jest typem superbohaterki, którą widzielibyśmy w scenach wybitnie brutalnych, wulgarnych bądź epatujących seksem. Jej historia jest wręcz optymistyczna. Trudno oczekiwać, aby reżyserka filmu, Patty Jenkins (Monster, serial Betrayal), zaproponowała nam drastycznie odmienioną wizję tej postaci.

Należy przy tym zauważyć, że mimo wszystko widać u Warner Bros. zmianę podejścia co do rozwijanego przez tę firmę DC Extended Universe. Wiele wskazuje bowiem na to, że z myślą o klasyfikacji R produkowane będą filmy Gotham City Sirens (reż. David Ayer, obsada: Margot Robbie), stanowiący spin-off Legionu samobójców, oraz ciągle planowana adaptacja przygód Lobo. Na obie produkcje przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Wonder Woman zadebiutuje 2 czerwca. W filmie Patty Jenkins, przybliżającym postać amazońskiej księżniczki Diany, przeobrażającej się w potężną superbohaterkę, wystąpią Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright i David Thewlis. Współautorem scenariusza jest Geoff Johns, mający na koncie seriale The Flash i Arrow.

Gameplay
22 marca 2017 - 14:37