Pierwsze oceny Szybkich i wściekłych 8 - więcej tego samego dla fanów - Gameplay - 11 kwietnia 2017

Pierwsze oceny Szybkich i wściekłych 8 - więcej tego samego dla fanów

14 kwietnia w Stanach Zjednoczonych i 21 kwietnia w Polsce zadebiutuje najnowsza, ósma odsłona cyklu Szybcy i wściekli. Przedpremierowe zwiastuny, kładące nacisk na wybuchowość The Fate of the Furious – nie tylko w kontekście akcji, ale i fabuły, spotkały się z mieszanym odbiorem. Nie inaczej jest z samym filmem, który mieli już okazję obejrzeć na przedpremierowych pokazach krytycy.

Większość z nich uznała The Fate of the Furious za dynamiczne samochodowe kino akcji, czerpiące pełnymi garściami z dorobku serii. Fani cyklu powinni być zadowoleni z efektu końcowego, choć niektórzy krytycy uważają, że reżyser najnowszej odsłony – F. Gary Gray (m.in. Negocjator, Be Cool, Straight Outta Compton) – kładąc większy nacisk na fabułę i tworząc nieco mroczniejszą atmosferę, zatracił gdzieś humor, który czynił poprzednie części lżejszymi w odbiorze.

Nie brakuje oczywiście pochwał – film został bardzo dobrze oceniony m.in. przez redaktora Variety, który określił go mianem „inteligentnie zrealizowanej miazgi”. Z kolei Kristen Yoonsoo Kim z Village Voice uznała go za najlepszą odsłonę serii. Z drugiej strony, w sieci nietrudno natknąć się na negatywne recenzje. Redaktor TheWrap nudził się niemiłosiernie i z całego seansu zapamiętał tylko jedną godną uwagi scenę akcji, a David Ehrlich z Indiewire nazwał film przeraźliwie pustym i stwierdził, że słabsza od niego jest chyba tylko dwójka z 2003 roku. Aktualnie obraz może się pochwalić średnią oceną na poziomie 61 punktów (za serwisem Metacritic).

W The Fate of the Furious (pol. Szybcy i wściekli 8) powracają starzy znajomi: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris „Ludacris” Bridges, Elsa Pataky, Nathalie Emmanuel i Lucas Black. Na ekranie po raz kolejny zobaczymy także Jasona Stathama, Dwayne’a Johnsona oraz Kurta Russella, a debiuty zaliczą Helen Mirren i Scott Eastwood. Rola czarnego charakteru została powierzona Charlize Theron.

Warto dodać, że ósemka zapoczątkuje nową, wewnętrzną trylogię Szybkich i wściekłych. Debiuty kolejnych części zaplanowane zostały na 19 kwietnia 2019 roku i 2 kwietnia 2021 roku.

Gameplay
11 kwietnia 2017 - 14:26