Jeff Goldblum zagra w kontynuacji Jurassic World - Gameplay - 26 kwietnia 2017

Jeff Goldblum zagra w kontynuacji Jurassic World

Pierwsze zdjęcie z planu kontynuacji Jurassic World. Źródło: Twitter Colina Trevorrowa.

Sytuacja wokół kontynuacji Jurassic Worldczwartego najbardziej dochodowego obrazu kinowego w historii – robi się coraz ciekawsza. Jak poinformował The Hollywood Reporter, do obsady filmu dołączył Jeff Goldblum. Aktor powróci do roli matematyka Iana Malcolma, w którego wcielał się w pierwszych dwóch odsłonach oryginalnej trylogii jurajskiej (Park Jurajski i Zaginiony Świat: Jurassic Park).

Informacja została już potwierdzona przez Franka Marshalla, producenta filmu. W wywiadzie udzielonym dla serwisu Slashfilm powiedział on, że „od chwili, gdy Ian Malcolm wkroczył po raz pierwszy na teren Parku Jurajskiego, świat zmienił się nie do poznania, i teraz jego punkt widzenia jest potrzebny bardziej niż kiedykolwiek”. Niewykluczone, że jako jeden z głównych ekspertów w temacie tzw. teorii chaosu, Malcolm zostanie poproszony o rozwiązanie sytuacji z wymykającymi się spod kontroli dinozaurami. Niemniej to, w jakim zakresie postać grana przez Jeffa Goldbluma zostanie wykorzystana w Jurassic World 2 ciągle pozostaje tajemnicą. Przypominamy, że prace nad filmem trwają już od ponad dwóch miesięcy – pierwszy, londyński etap właśnie dobiega końca, a w maju ekipa przeniesie się na Hawaje.

Ian Malcolm będzie pierwszym bohaterem oryginalnej trylogii, który zadebiutuje w nowym filmach z serii. To, że taki pomysł znalazł zastosowanie w rzeczywistości, nie jest wielkim zaskoczeniem – pod koniec ubiegłego roku reżyser Juan Antonio Bayona, oznajmił, że „fabularna więź Jurassic World 2 z Parkiem Jurajskim ma być jeszcze silniejsza, aniżeli w przypadku części pierwszej. W efekcie o filmie będzie można spokojnie powiedzieć, że jest zarówno drugą odsłoną Jurassic World, jak i piątą częścią całego cyklu jurajskiego”. Pozostaje pytanie, czy w tej i w kolejnej odsłonie Jurassic World pojawią się jeszcze inne „historyczne” postacie. Powrót bohaterów granych przez Sama Neilla, Laurę Dern bądź Julianne Moore byłby z pewnością ciekawym doświadczeniem.

Na koniec wspominamy jeszcze o wywiadzie, jakiego MSTF Management udzielił aktor Kevin Layne. W Jurassic World 2 zagra on sternika łodzi podwodnej, która jest ścigana przez potężne morskie gady. Scena zapowiada się podobno ekscytująco i stanowi potwierdzenie, że Jurassic World 2 zapewni nam sporo rozrywki, mimo że według nieoficjalnych zapowiedzi, wydźwięk filmu (ochrona praw zwierząt? / niesienie ratunku ciemiężonym dinozaurom?) ma być nieco odmienny w stosunku do poprzednich czterech filmów z serii.

Jurassic World 2 (oficjalny tytuł poznamy wkrótce) ma trafić do kin 22 czerwca 2018 roku. W filmie reżyserowanym przez J. A. Bayonę (Sierociniec, Niemożliwe) zagrają gwiazdy części pierwszej, a więc Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Poza tym na ekranie zobaczymy ponownie B.D. Wonga, a także szereg nowych twarzy: Rafę Spalla, Toby’ego Jonesa, Justice Smith, Daniellę Pinedę oraz Teda Levine’a. Dwójka będzie kontynuować opowieść zapoczątkowaną w Jurassic World, a jej finał ujrzymy w odsłonie trzeciej, jako że marka od początku zaplanowana została jako trylogia.

Gameplay
26 kwietnia 2017 - 14:45