Spider-Man: Homecoming - już wiemy że powstanie trylogia - Gameplay - 14 czerwca 2017

Spider-Man: Homecoming - już wiemy, że powstanie trylogia

O tym, że Spider-Man: Homecoming otrzyma w 2019 roku sequel, wiedzieliśmy od dobrych kilku miesięcy (choćby z planu wydawniczego firmy Disney). Od czasu do czasu w sieci pojawiały się też plotki o jeszcze jednej odsłonie, która miałaby zwieńczyć trylogię z Tomem Hollandem w roli Człowieka-Pająka. Ich źródłem miał być m.in. kontrakt, jaki młody aktor podpisał z wytwórnią. Okazuje się, że było w nich sporo prawdy – Holland potwierdził te rewelacje, a raczej wymsknęło mu się to, w rozmowie z redakcją francuskiego serwisu Allo-Cine (dzięki, MovieWeb).

Holland w odpowiedzi na jedno z pytań oznajmił, że Homecoming nie zwieńczy historii Spider-Mana. Film zostanie napisany tak, aby pozostawić wystarczająco dużo przestrzeni na rozwój opowieści, jak i samego bohatera w dwóch kolejnych filmach. „Tak, doczekamy się Spider-Mana 2 i 3”. Gdy aktor usłyszał od prowadzącego wywiad, że takie zapewnienie padło po raz pierwszy, wyglądał na lekko zaskoczonego, ale wszyscy doskonale wiemy, że tego typu „przecieki” rzadko bywają dziełem przypadku.

Fabularnie Spider-Man: Homecoming zostanie osadzony po wydarzeniach, których świadkami byliśmy w Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów. Film opowie o młodości Petera Parkera, który rolę superbohatera musi łączyć z nauką w liceum. Pomocą posłuży mu Tony Stark/Iron Man (w tej roli oczywiście Robert Downey Jr.), a na przeszkodzie stanie Vulture, grany przez Michaela Keatona. Niewykluczone, że twórcy będą wzorować się na historii Harry’ego Pottera i w kolejnych filmach z serii – Tom Holland zagra jeszcze przynajmniej w dwóch (pierwszy trafi do kin 5 lipca 2019 roku) – ukażą następne lata w szkolnej ławce, przeplatane starciami z kolejnymi superzłoczyńcami.

Premiera Spider-Man: Homecoming – pierwszego samodzielnego obrazu o Człowieku-Pająku reprezentującego Marvel Cinematic Universe – odbędzie się 7 lipca 2017 roku. Reżyserem filmu jest Jon Watts (m.in. Cop Car), a autorami scenariusza John Francis Daley i Jonathan M. Goldstein (np. Szefowie wrogowie, Niesamowity Burt Wonderstone). Poza wymienionymi wyżej aktorami na ekranie zobaczymu Zendayę, Marisę Tomei, Logana Marshalla-Greena, Donalda Glovera, Jona Favreau,  Tony’ego Revoloriego, Martina Starra i Kennetha Choia. Oprawę muzyczną skomponował Michael Giacchino.

Gameplay
14 czerwca 2017 - 11:45