Michael Giacchino skomponuje ścieżkę dźwiękową filmu Spider-Man: Homecoming - Gameplay - 7 listopada 2016

Michael Giacchino skomponuje ścieżkę dźwiękową filmu Spider-Man: Homecoming

Poznaliśmy nazwisko artysty, który skomponuje ścieżkę dźwiękową filmu Spider-Man: Homecoming – firma Marvel zdecydowała o powierzeniu tego zadania Michaelowi Giacchino. Autor muzyki do nadciągającego Łotra 1. Gwiezdne wojny – historie osobiście potwierdził tę informację na swoim kanale w serwisie Twitter.

To drugi obraz Marvela, przy którym pracować będzie 49-letni Giacchino. Pierwszym jest aktualnie szturmujący kina Doctor Strange. Film z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej zbiera świetne recenzje i zarobił już 325 milionów dolarów. Jednym z chwalonych elementów jest właśnie soundtrack, co w przypadku kinowych produkcji Marvela nie zdarza się często.

Dorobek amerykańskiego kompozytora jest oczywiście znacznie bogatszy. Giacchino ma na koncie Oscara i Złoty Glob za muzykę do znakomitej animacji Odlot. Jest też autorem pozytywnie ocenianych ścieżek dźwiękowych do filmów Jurassic World i John Carter, a także animacji Ratatuj, Noc i Dzień, Auta 2 oraz W głowie się nie mieści. Warto zauważyć, że początki jego kariery muzycznej wiążą się z rynkiem gier wideo – to właśnie spod jego ręki wyszły patetyczne, świetnie oddające wojenny klimat kompozycje stworzone na potrzeby gier z serii Medal of Honor i Call of Duty. Giacchino chętnie współpracuje też z reżyserem J.J. Abramsem (m.in. W ciemność. Star Trek, Super 8, Lost: Zagubieni).

Premiera Spider-Man: Homecoming odbędzie się 7 lipca 2017 roku. Reżyserem filmu jest Jon Watts (m.in. Cop Car), a autorami scenariusza John Francis Daley i Jonathan M. Goldstein (np. Szefowie wrogowie, Niesamowity Burt Wonderstone). Głównego bohatera zagra po raz pierwszym Tom Holland (Niemożliwe, W samym sercu morza). Ponadto na ekranie zobaczymy Zendayę, Marisę Tomei, Logana Marshalla-Greena, Donalda Glovera, Michaela Keatona, Jona Favreau i Roberta Downeya Jr.

Spider-Man: Homecoming opowie o młodych latach Petera Parkera, który rolę superbohatera musi łączyć z nauką w liceum. Niewykluczone, że twórcy będą wzorować się na historii Harry’ego Pottera i w kolejnych filmach z serii ukażą następne lata w szkole przeplatane starciami ze superzłoczyńcami.

Gameplay
7 listopada 2016 - 14:05