Cykl gier Arkham inspiracją dla twórców nowego Batmana? - Gameplay - 28 czerwca 2017

Cykl gier Arkham inspiracją dla twórców nowego Batmana?

Sieć obiegły nowe plotki i wskazówki, rzucające nieco więcej światła na kolejny film o przygodach Batmana. Przyczynił się ku temu nadciągający debiut Wojny o planetę małp – wyreżyserowanej i napisanej przez Matta Reevesa. Twórca takich filmów jak Pozwól mi wejść i Projekt: Monster objął na początku roku stanowisko reżysera The Batman (tytuł roboczy) i w trakcie przedpremierowych rozmów z dziennikarzami wielokrotnie pytany był o swój następny projekt.

Odpowiadając cierpliwie na pytania prasy, Reeves nakreślił własną wizję nowej ekranizacji przygód Batmana. Jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, otrzymamy detektywistyczną opowieść w stylu noir, inspirowaną twórczością Alfreda Hitchcocka. Co ciekawe, w podobnym tonie zdarzało się wypowiadać  wcześniej Benowi Affleckowi, który ostatecznie zrezygnował z bycia reżyserem widowiska, aby w pełni skupić się na jak najlepszym odegraniu roli Bruce’a Wayne’a.

Poza tym redakcja serwisu WeGotThisCovered dotarła do nieoficjalnych wieści, z których wynika, że na twórcach The Batman wielkie wrażenie wywarły gry z serii Arkham od Rocksteady Studios, a w szczególności pierwsza z nich – najbardziej kameralna, a przy tym klimatyczna, czyli Arkham Asylum. Chodzą słuchy, że film ma rozpoczynać sekwencja wielkiej ucieczki zbirów przetrzymywanych w Azylu Arkham, dowodzonych przez Deathstroke’a (w grze za całym szwindlem stał Joker). Próba wyjaśnienia całej sprawy w stylu iście detektywistycznym pasowałaby idealnie do wizji przedstawionej ostatnio przez nowego reżysera.

Kolejna plotka, wkładana przez wielu dziennikarzy między bajki, sugeruje, że Reeves ma zamiar umieścić w filmie wszystkich najważniejszych przeciwników Batmana. Stoi to w opozycji do planów Afflecka z czasów, gdy niemal w pojedynkę odpowiadał za cały projekt. Od tego czasu film miał przejść wiele zmian, ale nie mają one dotyczyć tej kwestii.

Premiera filmu The Batman ma się odbyć w 2018 roku, choć nie wiadomo, czy w obliczu przesunięcia zdjęć na końcówkę tego roku termin ten zostanie dotrzymany. W sieci nie brakuje informacji, że głównym przeciwnikiem Mrocznego Rycerza będzie wspominany już Deathstroke (w tej roli miałby wystąpić Joe Manganiello), a w obsadzie znajdą się J.K. Simmons (komisarz Gordon) i Jeremy Irons (Alfred Pennyworth). W tym roku Batmana w wydaniu affleckowym – a także całą wymienioną wyżej trójkę aktorów – zobaczymy w Lidze Sprawiedliwości (17 listopada).

Gameplay
28 czerwca 2017 - 14:45