Spider-Man wraca do korzeni - pierwsze recenzje Spider-Man: Homecoming - Gameplay - 30 czerwca 2017

Spider-Man wraca do korzeni - pierwsze recenzje Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming – najnowszy film o przygodach Człowieka-Pająka – doczekał się pierwszych, w przeważającej większości pozytywnych recenzji. Wynika z nich, że widowisko, które w przyszłym tygodniu rozpocznie podbój kin w wielu krajach świata (atak na polskie multipleksy przypuści 14 lipca), powinno w pełni usatysfakcjonować miłośników jednego z najpopularniejszych herosów ze stajni Marvel.

Średnia na poziomie 74 punktów w serwisie Metacritic oraz 93% pozytywnych recenzji według portalu Rotten Tomatoes mówią same za siebie. Spider-Man: Homecoming to dobry film, na który warto wybrać się do kina – szczególnie, jeśli jest się fanem epickich starć superbohaterów i superzłoczyńców Marvela.

Zdaniem Alana Scherstuhla z Village Voice twórcy znakomicie uchwycili komiksowość marki, wielu krytyków chwali lekkość opowieści (Empire, New York Daily News, The Guardian), a Brian Truitt z USA Today stwierdził wręcz, że filmowi bliżej do dzieł Johna Hughesa (Wujaszek Buck, Niesforna Zuzia, Samoloty, samochody i pociągi, scenariusze do Kevin sam w domu/ w Nowym Jorku), niż do Avengersów.

Zresztą w większości tekstów można natrafić na opinię, że za sprawą Homecoming Spider-Man powrócił do korzeni, naznaczonych w dużej mierze niewinną chłopięcością (m.in. IGN, Entertainment Weekly, The Verge).  Wielu recenzentów jest też zdania, że filmowi nie udałoby się to, gdyby nie Tom Holland, który okazał się właściwym człowiekiem na właściwym miejscu (np. Slate, Rolling Stone).

Tekstów jednoznacznie negatywnych próżno szukać, choć w niektórych tekstach wytknięto to i owo. John DaFore z The Hollywood Reporter zwraca uwagę na kiepski scenariusz, który nie pozwolił Tomowi Hollandowi na pełne rozwinięcie skrzydeł, natomiast Owen Gleiberman z Variety krytykuje to, co wielu recenzentom przypadło do gustu, mianowicie młodzieńczy klimat, w jakim utrzymano produkcję, odciskający piętno na wszystkich jej elementach.

Polska premiera Spider-Man: Homecoming – pierwszego samodzielnego obrazu o Człowieku-Pająku reprezentującego Marvel Cinematic Universe – odbędzie się 14 lipca 2017 roku. Reżyserem filmu jest Jon Watts (m.in. Cop Car), a autorami scenariusza John Francis Daley i Jonathan M. Goldstein (np. Szefowie wrogowie, Niesamowity Burt Wonderstone). Na ekranie zobaczymy Toma Hollanda, Roberta Downeya Jr., Michaela Keatona, Zendayę, Marisę Tomei, Logana Marshalla-Greena, Donalda Glovera, Jona Favreau,  Tony’ego Revoloriego, Martina Starra i Kennetha Choia. Oprawę muzyczną skomponował Michael Giacchino. Od pewnego czasu wiemy już oficjalnie, że Homecoming doczeka się dwóch kolejnych części.

Gameplay
30 czerwca 2017 - 14:45