Prace nad Deadpoolem 2 wznowione po przerwie spowodowanej tragicznym wypadkiem - Gameplay - 17 sierpnia 2017

Prace nad Deadpoolem 2 wznowione po przerwie spowodowanej tragicznym wypadkiem

14 sierpnia na planie drugiej części Deadpoola doszło do tragicznego wypadku podczas kręcenia sceny pościgowej, w wyniku którego życie straciła kaskaderka Joi „SH” Harris. Smutne wydarzenie spowodowało przerwanie na czas nieokreślony dalszych zdjęć do filmu. Jak jednak informuje serwis Deadline, wczoraj prace zostały wznowione.

Joi Harris była profesjonalnym kierowcą motocyklowym, mającym na swoim koncie uczestnictwo w rajdach sportowych. Deadpool 2 miał być jej kaskaderskim debiutem. Kobieta dublowała Zazie Beetz, aktorkę wcielającą się w rolę Domino, i dołączyła do ekipy filmowej zaledwie kilka dni przed wypadkiem, gdy reżyser David Leitch uznał, że należy zastąpić dotychczasowego kaskadera.

Z tego powodu Harris nagrywała niebezpieczne sceny bez specjalnego kasku mieszczącego się pod peruką fryzury Domino – ekipie zabrakło czasu, by dostarczyć dopasowany do rozmiaru nowej kaskaderki ochraniacz na głowę. We wczesnych godzinach porannych kobieta straciła panowanie nad kierowanym przez siebie motorem, w wyniku czego pojazd uderzył w krawężnik, a prowadząca jednośladowca wpadła przez szybę do pobliskiego budynku. Mimo natychmiastowej akcji sanitariuszy, nie udało się uratować jej życia.

Ryan Reynolds, producent filmu oraz aktor wcielający się w tytułową rolę, opublikował w poniedziałek oświadczenie związane z wypadkiem:

Dzisiaj podczas kręcenia Deadpoola straciliśmy w tragiczny sposób członkinię naszego zespołu. Jesteśmy pogrążeni w smutku, w szoku i załamani... ale zdajemy sobie sprawę, że jej rodzina i najbliżsi cierpią znacznie bardziej od nas. Moje serce jest z nimi – oraz z każdą osobą, w której życiu pojawiła się Joi Harris.

Policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia, czy na planie nie doszło do zaniedbań w kwestii bezpieczeństwa. Zdjęcia do Deadpoola 2 rozpoczęły się w czerwcu i część zespołu narzekała na zbyt napięty harmonogram, zmuszający do kilkunastogodzinnej pracy na planie nawet po kilka dni z rzędu. Wytwórnia 20th Century Fox zaplanowała kinowy debiut filmu na 1 czerwca przyszłego roku.

Gameplay
17 sierpnia 2017 - 12:31
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.08.2017 19:03
hinson
87
Generał

Kapitalizm pełną gębą! Haruj za wszelką cenę a jak zdechniesz z wycieńczenia to zastąpi cię ktoś inny!
Czas aby w cywilizowanych krajach wprowadzić maksymalny czas pracy! Powiedzmy maksymalnie od pon-piątku 10 godzin pracy dziennie i obowiązkowy weekend wolny!
Pracodawca który łamałby prawo i zatrudniał ludzi po 12 godzin dziennie dostawałby 25 milionów dolarów/euro/ u nas złotych kary i mogłoby mu grozić do 25 lat więzienia!
Tylko w ten sposób wyeliminuje się patologię na rynku pracy!

17.08.2017 19:24
odpowiedz
zanonimizowany1231356
0
Pretorianin

Czyli zamiast kapitalizmu, jakaś patologiczna komuna gdzie narzucasz wszystkim co mają robić?