Pierwsze recenzje To - dobry film ale niezbyt straszny - Gameplay - 6 września 2017

Pierwsze recenzje To - dobry film, ale niezbyt straszny

To (ang. It) – najnowsza próba przeniesienia twórczości Stephena Kinga na wielki ekran – doczekało się pierwszych recenzji. Horror, którego polska premiera zaplanowana jest na najbliższy piątek, spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków. Część z nich uznała produkcję w reżyserii Andresa Muschiettiego (Mama) za jedną z najlepszych ekranizacji książek mistrza grozy w historii.

W serwisie Metacritic.com To może się aktualnie pochwalić średnią z ocen na poziomie 71 punktów. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja na portalu Rotten Tomatoes, gdzie 100% opinii jest pozytywnych, a uśredniony wynik punktowy to 7,8/10.

Krytycy są zgodni co do jednego – tytaniczną pracę wykonali młodzi aktorzy, wcielający się w role bohaterów nękanych przez klauna o imieniu Pennywise (piszą o tym m.in. Village Voice, Entertainment Weekly, USA Today). Głównie dzięki nim film ogląda się dobrze. Wielu recenzentów zwróciło też uwagę na nostalgiczną aurę, w oparciu o którą umiejętnie zbudowana została atmosfera grozy (AV Club, Arizona Republic, Total Film, The Playlist).

To nie jest jednak wolne od wad. Najważniejszy zarzut dotyczy intensywności, a raczej jej braku, oraz rwanego tempa, które w połączeniu z brakiem zaskoczenia (wiele zastosowanych tu chwytów zostało już wielokrotnie ogranych w innych produkcjach) pozwoliły strachowi zerwać się ze smyczy i pomknąć w siną dal (Variety, The Guardian, Indiewire). Niespecjalnie przeraża też postać głównego antagonisty, wyskakującego tu i ówdzie przed ekran.

To w reżyserii Andresa Muschiettiego zadebiutuje w polskich kinach 8 września. W filmie występują Jaeden Lieberher, Bill Skarsgård (Atomic Blonde, Seria Niezgodna: Wierna), Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer, Nicholas Hamilton i Jackson Robert Scott.

Gameplay
6 września 2017 - 14:45