Gwiezdne wojny: Epizod IX - J.J. Abrams reżyserem premiera opóźniona - Gameplay - 13 września 2017

Gwiezdne wojny: Epizod IX - J.J. Abrams reżyserem, premiera opóźniona

J.J. Abrams wraca na gwiezdny pokład.

Odsunięcie Colina Trevorrowa od prac nad dziewiątym epizodem Gwiezdnych wojen uruchomiło lawinę spekulacji. Ostatecznie kontynuację Ostatniego Jedi wyreżyseruje J.J. Abrams, mający na koncie Przebudzenie Mocy, czyli siódmy rozdział kosmicznej sagi, a sam film zaliczy półroczne opóźnienie. Jak poinformowały firmy Lucasfilm i Disney, do premiery Gwiezdnych wojen: Epizodu IX dojdzie 20 grudnia 2019 roku.

Przesunięcie filmu w czasie nie jest zaskoczeniem – Abrams, który nie tylko wyreżyseruje obraz, ale też wspólnie z Chrisem Tierro (Argo) napisze scenariusz, potrzebuje nieco czasu, aby wejść w projekt i przelać na papier wszystkie swoje przemyślenia. Przy okazji grudniowy termin premiery oznacza, że najnowsza trylogia Star Wars zachowa dwuletni cykl wydawniczy, jako że Przebudzenie Mocy debiutowało w połowie grudnia 2015 roku, a Ostatni Jedi swoją premierę ma zaplanowaną na 13-15 grudnia tego roku.

Prace nad dziewiątym rozdziałem kosmicznej sagi miały ruszyć w styczniu 2018 roku. Póki co jest to termin obowiązujący, lecz nie wiadomo, czy w obliczu opóźnienia premiery również i on nie zostanie przesunięty. Dotychczasowe miejsce w kalendarzu wydawniczym Epizodu IX – 24 maja 2019 roku – przejmie aktorski remake Aladyna, disnejowskiej adaptacji jednej z opowieści Księgi tysiąca i jednej nocy. W filmie wystąpią Mena Massoud, Naomi Scott i Will Smith w roli Dżinna.

Przy okazji warto poinformować, że zmianie nie ulegnie termin premiery pobocznego filmu o przygodach Hana Solo (dzięki, Deadline). Debiut projektu, na którego czele stanął niedawno Ron Howard – po tym jak zrezygnowano z usług Phila Lorda i Chrisa Millera – w dalszym ciągu planowany jest na 25 maja 2018 roku.

Gameplay
13 września 2017 - 14:15