Reżyser Thor: Ragnarok stworzy aktorską adaptację Akiry? - Gameplay - 20 września 2017

Reżyser Thor: Ragnarok stworzy aktorską adaptację Akiry?

Taika Waititi (z lewej) na planie filmu Thor: Ragnarok. Źródło: SlashFilm.com

Jak donosi serwis Deadline, wytwórnia Warner Bros. prowadzi zaawansowane rozmowy z Taiką Waititi w sprawie objęcia stanowiska reżysera aktorskiej adaptacji Akiry – jednego z najważniejszych dzieł z gatunku mangi i anime. Fani twórczości Katsuhiry Otomo wyrażają nadzieję, że negocjacje potoczą się w dobrym kierunku i prace nad ekranizacją wreszcie ruszą z miejsca.

Waititi jest nowozelandzkim reżyserem i aktorem, mającym na koncie m.in. prześmieszne Co robimy w ukryciu oraz Dzikie łowy z Samem Neillem w roli głównej. Jego najnowszym filmem jest Thor: Ragnarok – trzeci rozdział opowieści o prawowitym władcy Asgardu, którego debiut zaplanowany został na 25 października tego roku. Sądząc po materiałach promocyjnych, fani komiksów Marvela mają na co czekać.

W ciągu niemal dziesięciu lat od pojawienia się pierwszych informacji w temacie aktorskiej adaptacji Akiry przez media przewinęło się wiele nazwisk potencjalnych twórców, mogących nakręcić widowisko. Do tego zadania przymierzani byli m.in. Albert i Allen Hughes, Jaume Collett-Serra,  Christopher Nolan, Daniel Espinosa, David F. Sandberg, George Miller, a ostatnio Jordan Peele, którego debiutanckie Uciekaj! spotkało się z ciepłym przyjęciem fanów horroru. Czy Taika Waititi zakończy tę wyliczankę?

Za produkcję aktorskiej adaptacji odpowiada m.in. Leonardo DiCaprio i należąca do niego firma producencka Appian Way. Autorem najnowszej wersji scenariusza – pochodzącej z połowy 2015 roku – jest Marco Ramirez (Daredevil), choć należy się spodziewać, że spisana przez niego historia zostanie poddana rozmaitym przeróbkom.

Akcja Akiry rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, utrzymanym w mocno cyberpunkowym klimacie. Miejscem akcji jest Neo-Tokio – potężna metropolia powstała na gruzach starego Tokio, zniszczonego w wyniku potężnej eksplozji, która zapoczątkowała III wojnę światową. Centralnymi postaciami fabuły są Kaneda i Tetsuo Shima, członkowie gangu motocyklowego Scrum Half. Pewnego dnia młody Tetsuo zostaje pojmany przez wojsko i poddany tajnym eksperymentom, mającym na celu obudzić jego potężne, psychiczne moce. Sytuacja wymyka się spod kontroli, Tetsuo ucieka i w pogoni za tajemniczym Akirą, który miał stać za zagładą starego Tokio, traci kontrolę nad swymi nowymi możliwościami.

Gameplay
20 września 2017 - 14:30