Znamy termin premiery drugiej części filmu To - Gameplay - 26 września 2017

Znamy termin premiery drugiej części filmu To

Pennywise powróci za dwa lata.

Firmy New Line Cinema i Warner Bros. ogłosiły, że druga część horroru To (ang. It) trafi na wielki ekran 6 września 2019 roku, a więc w dwa lata po debiucie jedynki. Film poruszy kolejne wątki opisane na kartach przepastnej powieści Stephena Kinga.

Akcja części drugiej umiejscowiona zostanie 27 lat po pierwszym starciu Klubu Frajerów z Pennywisem. Kolejne pojawienie się Tańczącego Klowna w Derry zmusi dorosłych już bohaterów do ponownego stawienia czoła największemu koszmarowi z dzieciństwa. Wiemy już, że w filmie powrócą młodzi aktorzy, którzy wystąpią w tzw. flashbackach, mających na celu wyjaśnienie zawiłości fabularnych, aczkolwiek przez większość czasu na ekranie oglądać będziemy ich „dorosłe wersje”. Niestety, aktualnie nie wiemy, kto zagra dojrzałych, bo 38-letnich Frajerów.

Reżyserią części drugiej zajmie się Andy Muschietti, twórca It, a rola scenarzysty ponownie przypadła Gary’emu Daubermanowi, który właśnie rozpoczął pracę nad fabułą. Czasu na jej dopieszczenie ma sporo, gdyż produkcja filmu ruszy dopiero w 2018 roku. W międzyczasie poznamy nazwiska członków nowej obsady aktorskiej, którzy dołączą do znakomitych dzieciaków i Billa Skarsgårda, odtwórcy roli Pennywise’a, Tańczącego Klowna.

To zadebiutowało 8 września. Film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków (średnia nota 70 według serwisu metacritic.com oraz 84% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes) i w zaledwie dwa i pół tygodnia wygenerował 478 mln dolarów przychodu. Czyni to z niego najbardziej dochodowy horror z kategorią wiekową R w historii.

Gameplay
26 września 2017 - 14:45