Poznaliśmy oficjalny tytuł filmu o Hanie Solo - Gameplay - 18 października 2017

Poznaliśmy oficjalny tytuł filmu o Hanie Solo

Ron Howard prezentuje tablicę z tytułem i logo filmu. Źródło: Twitter

Ron Howard, reżyser kolejnego pobocznego filmu z cyklu Gwiezdne wojny, poświęconego postaci Hana Solo, ujawnił na Twitterze oficjalny tytuł produkcji. Obraz trafi do amerykańskich kin 25 maja 2018 roku jako Solo: A Star Wars Story. W Polsce zapewne będzie wyświetlany pod nazwą Solo. Gwiezdne wojny – historie lub Han Solo. Gwiezdne wojny – historie.

W krótkiej wiadomości wideo Howard ogłosił, że film został wstępnie zmontowany i podziękował ekipie za wykonaną pracę, a także wyraził nadzieję, że fanom podobały się publikowane przez niego zdjęcia z planu. Następnie poprosił Chewbaccę o tablicę z tytułem oraz logo filmu. Sama nazwa podzieliła entuzjastów marki, którzy w większości liczyli na odejście od podtytułu A Star Wars Story. Biorąc jednak pod uwagę marketingową siłę przebicia Gwiezdnych wojen, takowe rozwiązanie z pewnością nie było rozważane.

Przypominamy, że w czerwcu nastąpiła zmiana na stanowisku reżysera filmu – Howard zastąpił wówczas Phila Lorda i Christophera Millera, których praca miała zostać oceniona bardzo nisko przez Lucasfilm i Disneya. Obok Aldena Ehrenreicha (Ave, Cezar!, Blue Jasmine), Woody’ego Harrelsona (Skandalista Larry Flynt, To nie jest kraj dla starych ludzi, Iluzja), Emilii Clarke (Gra o tron, Terminator: Genisys) i Joonasa Suotamo w filmie Solo: A Star Wars Story zobaczymy: Donalda Glovera (Marsjanin, serial Atlanta) jako Lando Calrissiana, Thandie Newton (W pogoni za szczęściem, Westworld) oraz Phoebe Waller-Bridge (Fleabag).

Produkcja przedstawi kilka lat z życia awanturnika, poczynając od chwili wejścia w dorosłość. Jego historia będzie kontynuowana w kolejnych dwóch częściach, aż do momentu, gdy dane nam było poznać Hana w Nowej nadziei. Autorami scenariusza są Lawrence Kasdan (Imperium kontratakuje, Powrót Jedi i Przebudzenie Mocy) i jego syn Jon, natomiast proces produkcji nadzorują prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy, Allison Shearmur i Simon Emanuel.

Gameplay
18 października 2017 - 14:15