Nowy komiks God of War. Kratos znów będzie zabijał. - hongi - 18 listopada 2018

Nowy komiks God of War. Kratos znów będzie zabijał.

W kwietniu 2018 roku miała premiera gry God of War. Firma Sony postanowiła opowiedzieć dalsze losy Kratosa, ale w klimatach nordyckich bogów. Wraz z premierą gry został wydany komiks. Krótki prequle do samej gry. Po kilku miesiącach wydawnictwo Dark Hourse Comics postanowiło iść za ciosem i wypuścić kolejne zeszyty, już jako pełnoprawny produkt do kupienia. Zapraszam na Biblioteczkę Gracza #41, gdzie opowiem o tym, co znalazło się w zeszycie numer zero oraz co nasz czeka w kolejnych komiksach.

                                                    

Kratos po pokonaniu bogów olimpijskich zaszywa się na północy. Nikt nie wie, jak udało mu się przeżyć wydarzenia z God of War 3, ale to pewnie dowiemy się w następnych grach. Zakłada nową rodzinę i stara się żyć normalnie. Lecz gniew, jaki w nim pozostał, po opuszczeniu Grecji, nigdy go nie opuścił. Dlatego też nasz bohater wychodzi z chaty i szwenda się po lasach pokrytym śniegiem, ćwicząc swoją wolę, tak by nie wpadać w gniew.

W zeszycie zerowym Kratos podczas jednego z takich wypadów natrafia na watahę wilków, z którymi bez trudu sobie radzi, ale ich nie zabija. Najwidoczniej ćwiczenia idą w dobrą stronę. Lecz nie na długo, bo pojawiają się trolle i atakują Kratosa. Niestety za dobrze owe trolle na tym nie wychodzą. Tak ma się akcja zeszytu numer zero, który możecie zobaczyć za darmo na youtubie.

Sprawa pierwszego numery ma się podobnie. Akcja komiksu dzieje się przed fabułą gry God of War na ps4. Tym razem Kratos podczas swojego upajającego spacerku trafia na starych znajomych, czyli dwa pozostałe przy życiu wilki. Lecz nie z nimi przyjdzie mu walczyć ponownie. Po chwili Kratos słyszy krzyk i dostrzega, jak wielki niedźwiedź atakuję bezbronnego starca. Duch Sparty tym razem przegrywa walkę ze swoim gniewem, gdy patrzy, jak zwierzę rozszarpuje ofiarę na kawałki i ostrzy sobie kły na niego. Po obronie własnej, Kratos wraca do domu, lecz jego śladem podążają wojownicy kultu berserkera. Okazuję się, że zabity niedźwiedź, był ich ziomkiem. Zeszyt kończy się, napaścią niedźwiedzich-wojowników na nowy dom Kratosa. A jak dobrze wszyscy wiemy, nie skończy się to na miłej wymianie zdań.

Komiks został wydany przez Dark Horse Comics 14 listopada. Cała historia ma się składać z czterech zeszytów. Za scenariusz wziął się Chris Roberson, autor głównie znany za iZombie. Tony Parker odpowiedzialny jest za rysunki. Artysta pracował przy komiksach opartych na grze Mass Effect. Komiks na razie został wypuszczony w Stanach i jest w języku angielskim. Polska prawdopodobnie nigdy nie doczeka się tłumaczenia. Zaopatrzyć możecie się jedynie z sklepach internetowych, które sprowadzają komiksy za granicy.

Nowy komiks God of War jest poboczną historią, która dzieje się tuż przed samą grą. Niestety opowieść, wstępnie zbytnio nie poraża. Pierwszy zeszyt jest po prostu słaby i nie zapowiada, żadnej wielkiej walki, do jakiej przyzwyczaił nas bóg wojny. Może zmieni się to w przyszłych zeszytach. Sam nie omieszkam to sprawdzić. A Wy gotowi na kolejne krwawe przygody Kratosa?


Inne moje recenzje komiksu God of War:

God of War

Inne moje recenzje gier God of War:

God of War: Chains of Olympus

hongi
18 listopada 2018 - 21:37