Kociołek Pełen Newsów #9 - Froszti - 2 czerwca 2019

Kociołek Pełen Newsów #9

Kolejne zestawienie popkulturowych nowinek minionego tygodnia. Jak zawsze sekcja komentarzy jest wasza. Dajcie znać, co tym razem wydało się wam najciekawsze.Całkiem niezła seria RPG-ów, otrzyma kolejną swoją część. „Atelier Ryza: The Queen of Eternal Darkness and the Secret Hideout” pojawi się na PS4, Switch  i PC jesienią tego roku na rynku Japońskim. Zachodni miłośnicy serii, niestety będą musieli uzbroić się w dość duże pokłady cierpliwości.


„The House in Fata Morgana: Dream of the Revenants Edition” otrzymało nowy zwiastun promocyjny. Gra pojawi się na PS Vita (28 maja) i PS4 (11 czerwca).


Kolejny tytuł z gatunku RPG, który pojawi się na rynku Japońskim i będzie budził zazdrość zachodnich graczy – „Labyrinth of Galleria: Coven of Dusk”. Gra zadebiutuje na PS4 i PS Vita wiosną 2020 roku w Japonii.


Publisher Circle Entertainment ogłosiło, że gra „Maitetsu: Pure Station”(PS4, Switch), będzie zawierać angielskie napisy). Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana dokładna data premiery. Na pewno jest to pozycja którą powinni zainteresować się miłośnicy visual novel.


„Root Letter: Last Answer” pojawi się na PS4 i Switch 30 sierpnia w Europie i 3 września w Ameryce Północnej. Przy zakupie przedpremierowym tej visual noveli, otrzyma się specjalny 100-stronnicowy artbook.


„Senran Kagura Reflexions” pojawi się na Steamie  już 24 czerwca w cenie 9,99 USD / 9,99 EUR / 8,99 GBP. Pojawią się również specjale płatne pakiety zawierające wszystkie dziewczyny i dodatki.


„Date A Live: Rio Reincarnation” pojawi się na PS4 w Ameryce Północnej dopiero 23 lipca (tak samo jak wersja komputerowa), a w Europie 26 lipca. Opóźnienia wynikłe są z konieczności dopracowania niektórych elementów gry.


Całkiem nieźle zapowiadający się RPG „Mary Skelter 2” pojawi się na Nintendo Switch 22 sierpnia (na chwilę obecną tylko Japonia). Dostępna będzie zarówno wersja cyfrowa, fizyczna i limitowana zawierająca między innymi specjalny zestaw kart, ścieżkę dźwiękową, artbook.


„Dead or School” pojawi się na PS4 w formie fizycznej już 29 sierpnia, niestety tylko w Japonii (gra obecnie jest dostępna na PC za pośrednictwem Steam Early Access).Pierwsze egzemplarze tytułu, będą zawierać dodatkowo ścieżkę dźwiękową na płycie CD.


PC-towa wersja „Wizardry: Labyrinth of Lost Souls” zalicza opóźnienie. Xseeda poinformowało graczy, że gra zadebiutuje w późniejszym terminie niż planowano (na chwilę obecną nie znana jest dokładna data).


Rozległy 8-bitowy świat „RPG Artifact Adventure Gaiden DX”, będzie mógł być eksplorowany przez posiadaczy Nintendo Switch już 6 czerwca. Gra pojawi się w cyfrowym sklepie w cenie 9.99$.


Dangen Entertainment opublikowało zwiastun „Minorii”. Gra będąca duchowym sequelem serii Momodora, trafi na Switcha i PC jeszcze w tym roku.


Wydwaca Dangen Entertainment i developer Moonsprout Games zaprezentowali światu „Bug Fables”. Przygodowego RPGa w którym dokładnie poznamy świat robaków. Gra trafi na PS4, Switch i PC jeszcze w tym roku.


„Smelter” – hybrydowe połączenie strategii i platformówki od X Plus. Gra utrzymana w klimacie 16-bitowym, pojawi się na PS4, Switch, oraz PC w 2020 roku. Gracz przejmie kontrolę nad Ewą, która będzie musiała dotrzeć do swojego Adama, po drodze pokonując przeciwników i zdobywając nowe elementy zbroi (nie brzmi znajomo?).


Jeszcze w tym roku na PS4, Switch i PC pojawi się nowy tytuł, który powinien zaspokoić gusta miłośników metroidvani. „Lore Finder”  to połączenie klasycznych zasad znanych z innych gier tego typu z elementami horroru.


Deweloper Inti Creates ogłosił, że gra „Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX” pojawi się na PlayStation 4 i PC już 26 września. Tytułem powinni zainteresować się miłośnicy ładnie wyglądających gier akcji 2D.


Tytuł „AI: The Somnium Files” otrzymał nowy materiał wideo oraz potwierdzenie pojawienia się na rynku dwóch różnych wersji gry (Day One oraz Special Agent Edition). Wersja specjalna została wyceniona na 89.99$, w zestawie znajdzie się między innymi: kopia gry, specjalny stojak akrylowy z postacią z gry, książka, ścieżka dźwiękowa, naklejki winylowe. Gra będzie dostępna na PS4 i Switch w Europie już 20 września.


Switch niebawem doczeka się kolejnej ciekawie zapowiadającej się gry. Tytuł „She and the Light Bearer” zadebiutuje na konsoli Nintendo, już 6 czerwca. Gra pierwotnie pojawiła się na komputerach osobistych, gdzie została bardzo dobrze przyjęta przez graczy. Mamy tutaj do czynienia z typowym tytułem „point and click” mającym jednak bajkową oprawę i głębokie przesłanie fabularne.Nendoroid Rimi Ushigome od Good Smile Company. Figurka pierwotnie pojawiła się na rynku w 2017 roku, teraz jednak powraca. Cena w przedsprzedaży około 40 Euro, wysyłka zamówień w listopadzie.


Ujawniono pierwszy projekt uświetniający dziesiątą rocznicę Steins; Gate (w sumie ma być ich 10). 12 października na miłośników tego tytułu, czeka w Tokio specjalny koncert „Science ADV Live: S; G 1010th Anniversary”.


Figurka Yukino Yukinoshita (My Teen Romantic Comedy) od firmy Revolve. Statuetka o wysokości 13 cm, wykonana z PVC, wyceniona została w przedsprzedaży na około 115 Euro. Oficjalna premiera i wysyłka towaru w listopadzie.


Firma BellFine, prezentuje figurkę ES (BlazBlue). Wysokość 23 cm, materiał PVC/ABS/Metal, cena w przedsprzedaży około 175 Euro.O Oficjalna premiera w październiku.


Kolekcja Pop Up Parade od Good Smile Company, wzbogaci się o postać Saitamy. Figurka o wysokości 18 cm, materiał PBC/ABS, została wyceniona na około 35 Euro. Towar powinien trafić na sklepowe półki w  przeciągu najbliższych 4 miesięcy.


Nendoroid Ai Haibara (Dedective Conan) od Good Smile Company. Figurka dostępna w przedsprzedaży w cenie około 40 Euro, premiera luty 2020.


Manga „Kaiji” doczeka się nowego filmu live-action. Produkcja „Kaiji Final Game” ma zadebiutować w japońskich kinach 10 stycznia 2020 roku. Film ma być ekranizacją ostatnich rozdziałów serii.


Filmowa adaptacja „Kindom” radzi sobie na rodzimym rynku, lepiej niż można byłoby się spodziewać. Film zadebiutował w kinach dopiero 19 kwietnia a już zarobił ponad 5 miliardów jenów. W lecie produkcja trafi do kin w USA i Kanadzie, więc pewnie zyski będą jeszcze większe.


Kotobukiya wznawia sprzedaż figurki Asuka Langley. Statuetka w cenie około 70 Euro, powinna powrócić na rynek w listopadzie tego roku.


Wybrane Premiery Nadchodzącego Tygodnia


DANGO

- Beztroski Kempin Tom 3


JPF

- Klasa skrytobójców Tom 9


KOTORI

- Perfect World Tom 4


WANEKO

- Requiem Króla Róż: tom 11

- Aniołowie zbrodni: tom 6

- Akame ga Kill: tom 12


Popkulturowy Kociołek Poleca
Wybrane Premiery Nadchodzącego Tygodnia


INSIGNIS

- Chyba umieram . Christopher Kelly, Marc Eisenberg.

Przekrojowa, utrzymana w lekkim i humorystycznym tonie biblia hipochondryka, którym po trosze jest każdy z nas, autorstwa dwóch lekarzy nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. Omawiają oni dziesiątki objawów i doradzają, kiedy wyluzować, kiedy umówić się na wizytę lekarską, a kiedy czym prędzej jechać na SOR.


FABRYKA SŁÓW

- Oprawca Boży. Eugeniusz Dębski

Jak żałosny byłby Bóg, który pozwoliłby bezkarnie rzucić sobie wyzwanie? Durkiss jest zabójcą. Fanatycznie oddanym, świetnie wyszkolonym, bezwzględnym. Doskonałym narzędziem w rękach swojego Boga, prawdziwym Oprawcą Bożym. Kolejne zadanie wydaje się proste: znaleźć i ukarać człowieka, który nie wywiązał się z zawartej z Bogiem umowy. Ukarać przykładnie, aby nikomu innemu nie przyszło do głowy próbować tego samego. Pozornie prosta misja szybko zmienia się w dramatyczną walkę o zachowanie życia i duszy. Pętla zaciska się na szyi Durkissa coraz ciaśniej a ilość ofiar budzi wątpliwości nawet w jego zatwardziałym sercu. Od woli Boga nie ma jednak odwrotu. Oprawca wypełni swą misję lub zginie próbując.

- Ziemi tej nie opuścisz. Angus Watson

Dumne plemię Wotan kontynuuje wędrówkę na Zachód. Po spotkaniu z niedźwiedziem, Rzeką Matką, tornadem i niezwykle przyjaznymi plemionami pozostało ich dziewięcioro. W tym dwoje dzieci. I dwa szopy. Razem z nimi wędrują krwiożercze wojowniczki, które marzą tylko o tym, by ich wszystkich wyrżnąć do nogi i spokojnie wrócić do domu. Na horyzoncie właśnie pojawili się Badlandczycy, znani głównie z bycia zwyrodniałymi sadystami.


REBIS

- Pandemia. Robin Cook

Przenieś się w świat najnowszych odkryć genetyki, które dają człowiekowi możliwości, o jakich dotychczas nie mógł nawet marzyć. Młoda kobieta traci przytomność w nowojorskim metrze i umiera w karetce wiozącej ją do szpitala. Istnieje podejrzenie, że zmarła była nosicielką niebezpiecznego wirusa. Podczas sekcji zwłok Jack Stapleton odkrywa, że kobieta miała przeszczepione serce, którego DNA, wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu, jest identyczne z jej własnym. Kiedy umierają kolejne dwie osoby, Jack podejmuje wyścig z czasem. Musi odkryć przyczynę zgonu, zanim śmiercionośny wirus zacznie zbierać swoje żniwo... Nie przypuszcza, że śledztwo zaprowadzi go tam, gdzie stawką będzie jego życie...

- Era supernowej. Liu Cixin

Do Ziemi dociera zabójcze radioaktywne promieniowanie odległej o osiem lat świetlnych supernowej. Naukowcy z przerażeniem odkrywają, że w jego wyniku wszyscy ludzie w wieku powyżej trzynastu lat umrą w ciągu roku. Rozpoczyna się gorączkowy wyścig z czasem. Dorośli muszą jak najszybciej przekazać dzieciom całą wiedzę o zarządzaniu światem, żeby ludzka cywilizacja mogła przetrwać. Dzieci, które bez przerwy myślą tylko o zabawie, nie przejmują się jednak zbytnio dziedzictwem swoich rodziców. Najbardziej cieszy je nieograniczony dostęp do technologii i broni – od karabinów do pocisków balistycznych. Przyszłość rodzaju ludzkiego maluje się w czarnych barwach...

- To nie przypadek. Przemysław Semczuk

W Karkonoszach Straż Graniczna znajduje ciało zamarzniętego studenta. Zawartość jego plecaka nie pozostawia wątpliwości: chłopak nie był pechowym turystą, tylko przemytnikiem. Tymczasem w Zgorzelcu znika nastolatka i wiele wskazuje na to, że została uprowadzona. I w jednej, i w drugiej sprawie tropy prowadzą do mafii zgorzeleckiej, która walczy o wpływy na przejściu granicznym. Śledztwo prowadzą znani z powieści Tak będzie prościej komisarz Paweł Ciszewski i komisarz Albin Plesiński. Świetnie oddane realia drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych, pracy granicznych „mrówek” oraz ówczesnych przemytniczych metod i interesów, barwne postacie i humor, niespodziewane zwroty akcji – wszystko to jest obecne w najnowszej powieści Przemysława Semczuka.

- Zrozumieć zbrodnię. Ewa Ornacka

Rozejrzyj się wokół siebie. Czy widzisz ludzi, którzy są skłonni do popełniania przestępstw? Uwierz, mógłbyś się zdziwić, wiedząc, do czego są zdolni...


ALBATROS

- Twoja kolej na śmierć. Peter James

Ostatnie słowa, które wypowiedziała narzeczona do Jamiego Balla, padły w trakcie przerażającej rozmowy telefonicznej. Chwilę wcześniej Logan Somerville wjechała na znienawidzony przez siebie parking podziemny pod budynkiem, w którym mieszkali. Bała się tego miejsca. Kilka sekund po tym, jak Jamie usłyszał w słuchawce krzyk ukochanej, połączenie zostało przerwane. Policja błyskawicznie przyjechała na miejsce, ale Logan już tam nie było. Samochód stał jak gdyby nigdy nic, zaparkowany na swoim miejscu. W środku leżał telefon.


AMBER

- Cynowa Księga. Reeve Philip

Opuszczone miasto Anchorage osiedliło się na skraju kontynentu, który niegdyś był Ameryką Północną. Tom i Hester są szczęśliwi w bezpiecznym Anchorage, ale ich córka Wren pragnie przygód. Czarujący pirat z podwodnej łodzi jest gotów jej pomóc, ale chce czegoś w zamian. Dziewczyna musi wykraść tajemniczy przedmiot, nie wiedząc, że rozpęta konflikt, który może doprowadzić do zagłady całej planety.


PRÓSZYŃSKI i S-KA

- Materiał ludzki. Piotr Borlik.

Po zakończonym śledztwie w sprawie morderstwa w gdańskim parku Oliwskim w niewyjaśnionych okolicznościach znika główny świadek w sprawie. Komisarz Agata Stec nie ustaje w poszukiwaniach mężczyzny, z którym łączyły ją nie tylko służbowe relacje. Brak efektów w połączeniu z mnożącymi się pytaniami i wątpliwościami popycha policjantkę do podjęcia desperackich kroków. Tymczasem w niewielkiej wsi na Kaszubach dochodzi do makabrycznego odkrycia. Dwie młode kobiety znaleziono przywiązane do pali pośrodku pola i obrośnięte kwitnącymi powojnikami. Po tym, jak Agata ratuje życie jednej z nich, jej losem zaczyna interesować się brat policjantki, psycholog Artur Kamiński, nie tylko w celu udzielenia pomocy niedoszłej ofierze…

- Szlif. Jeffery Deaver.

W sobotnie południe w salonie jubilera i szlifierza diamentów na Manhattanie zostaje dokonane potrójne morderstwo, którego ofiarami padają właściciel i jego dwoje klientów. Sprawca z niewiadomego powodu zostawia na miejscu zdarzenia kamienie warte pół miliona dolarów. Pozostawia przy życiu świadka - młodego, utalentowanego szlifierza diamentów, Vimala Lahoriego, który zawiadamia policję o zbrodni, po czym znika. Śledztwo przejmują Lincoln Rhyme i Amelia Sachs, którzy muszą odnaleźć Vimala, zanim sprawca zdąży naprawić swój błąd. Kiedy dochodzi do następnych przestępstw, staje się jasne, że zabójcy nie chodzi o diamenty, ale o narzeczonych, którzy giną z jego ręki w radosnych dla siebie chwilach - podczas zakupu pierścionka zaręczynowego, planowania wesela, po przymiarce sukni ślubnej. "Przyrzeczennik", jak przedstawia się morderca, pojawia się niespodziewanie, uzbrojony w pistolet lub nóż, błyskawicznie zmieniając szczęście dwojga ludzi w tragedię. Nagle w mieście dochodzi do serii tajemniczych katastrof. Czy to nieszczęśliwy splot okoliczności, czy starannie zaplanowana intryga, która ma pomóc szaleńcowi zmylić tropy i umknąć przed policją?


ZNAK

- Dzieci rewolucji przemysłowej. Katarzyna Nowak

Wstrząsająca powieść Katarzyny Nowak oparta na prawdziwych historiach - Dzieci rewolucji przemysłowej

- Śmierć królów. Bernard Cornwell

Szósty tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga.

- Zastrzelić, zadźgać i otruć. Jonathan J. Moore

W historii doszło do tysięcy ataków skrytobójczych, w tej książce opiszemy jednak wyłącznie te najciekawsze, najbardziej przerażające i mające największy wpływ na losy świata. Opowieści o najbardziej szokujących zabójstwach oraz ich sprawcach przyprawią Cię o dreszcz. Odkryjesz historie śmiałych i zdeterminowanych zamachowców, nie zawsze skutecznych, ale niesamowicie pomysłowych. Poznasz ich sławne ofiary – królów i ich rodziny, przywódców państw, celebrytów – oraz narzędzia zbrodni, którymi się posłużyli.


W.A.B.

- Opiekunka. Sheryl Browne.

Thriller od którego nie będziesz mógł się oderwać! Melissa i Mark Cainowie są szczęśliwi, że znaleźli Jade, opiekunkę, która ma doskonały kontakt z małymi dziećmi. Jade ma za sobą dramatyczne przeżycia – widziała, jak jej dom spłonął. Dlatego tym bardziej potrzebuje wokół siebie kochającej rodziny. Przygarnięcie jej pod dach wydaje się w tej sytuacji znakomitym rozwiązaniem. Mark pracuje jako oficer policji i całymi dniami nie ma go w domu, a Melissa zmaga się z prowadzeniem własnej firmy. Rodzina staje się coraz bardziej zależna od opiekunki, która z ochotą pomaga domownikom. Kiedy Melissa zaczyna popadać w depresję, Jade przejmuje większość obowiązków. Wkrótce Mark zauważa zmianę atmosfery w domu. Zaczyna przyglądać się bliżej idealnej z pozoru opiekunce i to, co odkrywa, wstrząsa nim do głębi. Zaczyna się domyślać, o co może jej tak naprawdę chodzić…

- Tryumf Postprawdy. Tom Clancy, Mark Greaney

Agent Dominic Caruso, siostrzeniec Jacka Ryana, bierze udział w szkoleniu pod okiem byłego izraelskiego komandosa. Ćwiczenia przerywa niespodziewany atak na rodzinę Izraelczyka. Jedynym ocalałym z masakry jest Caruso. Gdy wiadomość dociera do Waszyngtonu, wychodzi na jaw, że dramatyczne wydarzenia zapoczątkował wyciek szokującej informacji rządowej.


UROBOROS

- Cień. Adrianne Strickland, Michael Miller

Qole Uvgamut jest najlepszą poławiaczką cienia na Alaxaku, prymitywnej i biednej planecie na peryferiach. Do załogi statku poławiaczy dołącza ładowniczy Nev. Nikt nie wie, że to dziedzic arystokratycznego rodu, który występuje w przebraniu, aby zdobyć zaufanie Qole. Tajemnica wychodzi na jaw dopiero wtedy, gdy statek zostaje zaatakowany przez niszczyciel. Okazuje się, że nie tylko Nev i jego krewni mają plany wobec młodej Alaxakanki, rywalizujący ród również chce dopaść dziewczynę. Kluczowy jest tutaj cień – substancja, która stanowi niezwykłe źródło energii. Nev, syn głowy rodu, chce skłonić Qole do wzięcia udziału w badaniach nad cieniem. Po wymknięciu się z rąk wroga poławiaczka zgadza się polecieć z Nevem do siedziby jego rodu i poddać się badaniom prowadzonym przez stryja młodego arystokraty. Na miejscu okazuje się jednak, że ród Dracortów nie ma czystych intencji. Nev staje przed wyborem: ocalenie Qole lub lojalność wobec rodziny.


MARGINESY

- Motyw X. Stefan Ahnhem.

Motyw X to czwarta odsłona serii o zmaganiach Fabiana Riska ze szwedzką przestępczością. Poprzednie tomy rozeszły się na świecie w ponad milionie egzemplarzy, a Stefan Ahnhem uważany jest za jednego z najlepszych, najbardziej ambitnych i mrocznych twórców skandynawskich kryminałów. Seria o Fabianie Risku ukazuje się w kilkunastu krajach, trwają także prace nad jej adaptacją filmową.Japońscy miłośnicy kotów, którzy muszą udać się w dłuższą podróż a nie mają z kim zostawić swoje milusińskiego, mogą skorzystać z oferty witryny Nyatching. Zrzesza ona miłośników miałczących czworonogów, którzy są chętni do opieki nad zwierzęciem. System ponoć dobiera nawet potencjalnych opiekunów do charakteru konta, na podstawie specjalnej ankiety.


Niezwykle luksusowy pociąg turystycznym, pokazujący bardziej zamożnym turystom, takie części KKW w których nie pojawiają się zwykli turyści. Linia będzie przebiegać na początek na trasie Kochi-Kurokawa. Na klientów Japan Railways czekają obok pięknych widoków, wykwintne posiłki oraz masa innych atrakcji.


Specjalne kapsle do butelek przypominające Samurajskie hełmy. Firma Tadayasu wpadła na świetny pomysł stworzenia czegoś niesamowitego i przy okazji praktycznego. Każdy kapsel to małe dzieło sztuki, wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale. Cena za sztukę to około 274$.


Jak przetrwać upalne lato w Kraju Kwitnącej Wiśni? Na pewno pomoże w tym specjalny parasol, który nie tylko będzie chronił przed słońcem ale również zapewnił przyjemną ochłodzenie, dzięki specjalnemu wentylatorowi oraz spryskiwaczowi. Koszt takiej przyjemności to około 56 $.


Specjalny pokrowiec na pierścionek zaręczynowy, dla wielkich fanów Pokemonów. Taki gustowne pudełeczko, znalazło się w ofercie firmy U-Treasure, która od lat sprzedaje biżuterie z motywem Pokemon. Pudełko dostępne jest w kilku różnych kolorach, cena to około 119$.


UchiPika – specjalny robot Pikachu, mogący śpiewać, kontrolować światła w domu oraz telewizor. Dzięki funkcji rozpoznawania głosu, systemowi podczerwieni i kilku innym czujnikom,  robot może stać się przydatnym domowym gadżetem. Na rynku dostępna będzie również wersja HelloVui. Cena to około 28$ (sprzedaż od 3 sierpnia UchiPika i 11 lipca HelloVui).


Problemy ze złodziejami na kolei, dotykają również Japonię. Końcem maja nieznany sprawca ukradł z pociągu w Shizuoka, uchwytu  hamulcowe, kilka paneli kontrolnych oraz fotela maszynisty. Przypuszczalnie kradzieży dokonał jakiś fan kolejnictwa, który chciał mieć specjalną pamiątkę  (tego typu przypadki zdążają się w KKW coraz częściej). Froszti
2 czerwca 2019 - 11:06