Niesamowita Dokręcana Głowa - obowiązkowy suplement Hellboy Library - Nato - 31 marca 2020

Niesamowita Dokręcana Głowa - obowiązkowy suplement Hellboy Library

Prezydent Lincoln znalazł się w trudnym położeniu. Sytuacja jest tak poważna, że wymaga interwencji samej Dokręcanej Głowy. Po wybraniu odpowiedniego ciała wyśle ją w pogoń za doktorem Snapem, lakoniczną wampirzycą oraz samym Cesarzem Zombie!

Album stanowi zbiór krótkich historyjek, a każda z nich dostarcza sporo frajdy. Dwie pierwsze zdobyły Eisnera, przy czym tytułowa nie weszła w skład edycji Hellboy Library. Jako, że jest jedną z najlepszych, jakie Mike Mignola kiedykolwiek stworzył, czyni to ze zbioru pozycję obowiązkową.

Pozostałe opowiadania często odnoszą się do pierwszego, a całość zamyka klamra nawiązująca do wszystkich po kolei. Album jest może niewielki, ale dopracowany w każdym calu. Czuć, że autor dokonał wszelkich starań, by opowiadanka dopełniające jego eisnerowskie historie nie okazały się rozczarowaniem.

Rysunkowo, jak to u Mignoli, jest fenomenalnie. "Głowa" zawiera kadry, które śmiało uznać można za kwintesencję jego stylu. Kto ceni tę wyjątkowo kanciastą i nieprzeciętnie wyrazistą kreskę, dostanie skondesowaną pigułkę wszystkiego co w niej najlepsze.

Wydanie jest rewelacyjne. Kboom nie oszczędzał na papierze, a twarda okładka prezentuje się świetnie. Komiksy uzupełnia komplet materiałów dodatkowych. Jedynym czego nie mogę zrozumieć jest format. Większy, niż polska edycja Hellboy Library, obok której chciałoby się tomik postawić.

Niesamowita Dokręcana Głowa jest doskonałym uzupełnieniem Hellboy Library, która na pewno nie zawiedzie żadnego fana Mignoli. To też pełnowartościowy, samodzielny utwór, który ze względu na bardzo wysoki poziom sprawdzi się świetnie w charakterze próbki jego twórczości. Innymi słowy – polecam każdemu.

Józek Śliwiński

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik 

Format: 180x275 mm

Liczba stron: 104

Oprawa: twarda

Polski wydawca: KBoom

Data wydania: marzec 2020


Nato
31 marca 2020 - 19:41