Opowieści z Akademii Umbrella 1 - Wyglądasz jak śmierć - Nato - 28 listopada 2021

Opowieści z Akademii Umbrella 1 - Wyglądasz jak śmierć

Klaus zostaje wyrzucony z Akademii Umbrella. Tym samym zostaje pozbawiony dachu nad głową i środków do życia. W jaki sposób uzależnione od narkotyków młode medium poradzi sobie we współczesnym świecie? Hollywood zapowiada się całkiem obiecująco...

Nie jestem wielkim fanem serii "Umbrella Academy", dla której komiks ten jest spin offem. Odrzuca mnie od niej chaotyczna narracja i fakt, że opowiada o grupie superbohaterów. Taka konwencja rzadko poświęca wystarczająco dużo czasu poszczególnym postaciom, by zbudować należytą głębię. Tu problem zostaje rozwiązany – Klaus dostaje cały komiks na własność.


Mało tego, wszystko wskazuje, że wspólne pisanie scenariusza z Shaunem Simonem wyszło Gerardowi Wayowi na dobre. Fabuła jest spójna i toczy się zdrowym tempem. Mimo że nadal po brzegi wypełniają ją szalone pomysły.


Bogowie Hollywoodu w białych garniturach, wyrywanie tajemnic zmarłym aktorom, pisarz, który wylądował w czyśćcu przez zaniedbanie otoczenia i tak dalej... w końcu docieramy do kulminacji, gdzie wszystkie elementy składają się w zgrabną całość.


"Wyglądasz jak śmierć" jest spin off'em serii "Umbrella Academy", który w mojej opinii przejawia znacznie wyższy poziom, niż ona sama. To szalona historia z nieprzeciętnym bohaterem. Prezentuje zaskakująco złożoną intrygę, która udanie łączy wątki, zdawałoby się, najzupełniej przypadkowe. Świetna rzecz.

Józek Śliwiński

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik 

Format: 170x260 mm

Liczba stron: 176

Oprawa: miękka

Polski wydawca: KBoom

Data wydania polskiego: wrzesień 2021

Data oryginalnego wydania: czerwiec 2020

Nato
28 listopada 2021 - 16:00