Piracenie PlayStation 3 spotka się z karą - TommiK - 16 lutego 2011

Piracenie PlayStation 3 spotka się z karą

Na gameplayu już kilkakrotnie poruszaliśmy temat łamania zabezpieczeń konsoli PlayStation 3. Najpierw pojawiło się słynne już info o wyczynie hackerów z fail0verflow, później Rock pisał o pozwach sądowych, a kilka dni temu informowałem o tym, jak Sony domagało się, by Google, Youtube, Twitter, i in. ujawnili dane osobowe hackerów. Dzisiaj firma opublikowała za pośrednictwem swych blogów oświadczenie o konsekwencjach, jakie spotkają użytkowników nielegalnych modyfikacji konsoli.

W oświadczeniu czytamy, że korzystanie z nieautoryzowanych urządzeń obchodzących zabezpieczenia (unauthorized circumvention devices), pozwalających na uruchamianie pirackiego oprogramowania na konsolach Sony, jest naruszeniem licencji znanych jako 'System Software License Agreement' oraz 'Terms of Services and User Agreement', z kolei korzystanie z nielegalnych kopii oprogramowania na konsolę stanowi złamanie międzynarodowych praw autorskich.

W porządku, to nie jest żadną niespodzianką, wszyscy to wiemy. Tym razem jednak oficjalnie dowiadujemy się, że w przypadku wykrycia obecności wspomnianych unauthorized circumvention devices zostanie na stałe odebrany dostęp do sieci PSN.

Jak podkreślono w oświadczeniu, jest to wstępna odpowiedź na pirackie poczynania niektórych konsumentów - domyślam się, że jeszcze gorsze konsekwencje mogą dopiero nadejść.

TommiK
16 lutego 2011 - 19:07