Niezapomniane primaaprilisowe żarty twórców gier - Olek - 1 kwietnia 2011

Niezapomniane primaaprilisowe żarty twórców gier

Dzisiaj 1 kwietnia, a więc dzień kiedy informacji ze świata gier wideo nie należy traktować zbyt poważnie (przynajmniej większości z nich). Czekając na nowe, miejmy nadzieję zabawne żarty warto przypomnieć kilka ciekawych wkrętów, jakimi raczono graczy w przeszłości.

Sheng Long w Street Fighterze II

To bodaj najsłynniejszy, a na pewno jeden z najstarszych dowcipów primaaprilisowych w dziejach branży. W 1992 roku magazyn EGM opublikował sposób na odblokowanie ukrytej postaci Sheng Longa (mistrza Ryu) w grze Street Fighter II. Aby tego dokonać trzeba było najpierw bez jednego draśnięcia rozprawić się z 11 rywalami. Następnie 10 rund z rzędu zremisować z M. Bisonem, nie odnosząc ani nie zadając obrażeń. Wtedy do walki wchodziłby Sheng Long, dysponujący wszystkimi atakami specjalnymi i niesamowicie szybki przeciwnik. Dopiero po pokonaniu go, postać ta miała być odblokowana dla graczy. Dowcip przeszedł do historii, bo swego czasu nabrało się na niego nawet kilka poważnych, konkurencyjnych redakcji.

Alan Wake Wars

Co wynikłoby z połączenia gier Alan Wake i Halo Wars? Psychodeliczny RTS! Zwiastun tej wstrząsającej produkcji studia Remedy pojawił się w serwisie IGN, który wręcz lubuje się w tego rodzaju dowcipach primaaprilisowych. Graczom obiecywano m.in. 24 rodzaje jednostek, 17 zróżnicowanych map i 18 drzewek rozwoju technologicznego...

Terra-Tron w StarCrafcie 2

O poczuciu humoru ekipy Blizzarda można by napisać niejedną rozprawę naukową. Tym razem dali o sobie znać ukryci wśród deweloperów StarCrafta 2 fani Transformersów, udostępniając w sieci filmik prezentujący nową jednostkę Terran w grze - Terra-Tron.

Metal Gear Solid 4: Assassin's Creed

1 kwietnia nawet rynkowi konkurenci potrafią zewrzeć szyki. Miłość do żartów połączyła Konami i Ubisoft, czego namacalnym dowodem jest mariaż Metal Gear Solid z Assassin's Creed, czyli Snake w kostiumie Altaira. Żeby było zabawniej, dowcip okazał się easter eggiem. Skórkę postaci z AC rzeczywiście można odblokować w MGS4.  Filmik warto obejrzeć chociażby z uwagi na „wypikaną” Jade Raymond.

Diablo III – archiwista

Kolejny dowcip ludzi z Blizzarda. Tym razem chodziło o nową klasę postaci w Diablo III. Archwista miał posiadać najlepsze cechy Deckarda Caina i dysponować zabójczo potężnymi mocami. Klasa opisana została z takimi detalami (m.in. historia, umiejętności), że wielu fanów dało się na to nabrać.

Halo w Bollywood

Serwis IGN naprawdę uwielbia primaaprilisowe żarty. Jego ubiegłoroczny hit to zwiastun filmu  na podstawie serii Halo w wersji rodem z Bollywood. No dobra, na to chyba nikt się nie nabrał, ale przynajmniej wyglądało oryginalnie. Jak podają autorzy, muzykę skomponował Chris Tilton, znany ze ścieżki dźwiękowej do serialu Fringe: Na granicy światów.

Zwiastun filmu Legend of Zelda

Twórcy tego dowcipu naprawdę włożyli w swoją pracę wiele zachodu. Zwiastun filmu Legend of Zelda pojawił się w serwisie IGN jako „materiał na wyłączność”. Pewnie wielu fanów serii nie miałoby nic przeciw, gdyby na ekrany kin trafiło coś podobnej jakości.

Alpine Legend

To miała być odpowiedź Microsoftu na popularność muzycznych bestsellerów koncernów Activision i Electronic Arts. Inspirowana takimi seriami jak Guitar Hero czy Rock Band gra Alpine Legend oferowałaby graczom jednak "coś więcej", czyli możliwość jodłowania przy wtórze okazałych trąb. Reklama produktu przygotowana została w pełni profesjonalnie. Podobno w kolekcjonerskiej edycji gry do pakietu z trąbą miała być dołączana ekskluzywna alpejska koza.

 
Olek
1 kwietnia 2011 - 01:04