Wszystkie hity 2011 roku to ten sam film - fsm - 2 kwietnia 2011

Wszystkie hity 2011 roku to ten sam film

Hollywood pod wieloma względami zaczęło zjadać własny ogon już dawno temu. I choć nowych filmów z Fabryki Snów nie brakuje, a wiele z nich wciąż zapewnia godziwą rozrywkę, to nie da się zauważyć pewnej tendencji. Mianowicie - jeśli mówimy o wysokobudżetowych hiciorach - jest z nimi pewien problem: wszystkie wyglądają dokłądnie tak samo i opowiadają o tym samym. Niuanse są, ale generalnie mamy na tapecie gości z innych planet/wymiarów, piękne ziemianki, bohaterskich twardzieli oraz mnóstwo, ale to mnóstwo eksplozji (i zwolnionego tempa).

Użytkownik YouTube'a ukrywający się pod pseudonimem ChiefBrodyRules postanowił powyższą obserwację przekuć w jeden filmik - dwuminutowy zwiastun totalny, w którym wyraźnie widać, że wszystkie filmy to ten sam film. Ok - są inni aktorzy, inna historia i inne kolory laserów, ale z grubsza mamy do czynienia z takim samym produktem. Jednych to zniechęca, inni (ja) nadal czerpią radochę z oglądania wybuchów i naparzania. Nie zmienia to jednak faktu, że warto rzucić uwagę na trailer nazwany 2011: The Movie. Wśród użytych fragmentów mamy Thora, Transformersy, Kowbojów i Kosmitów, Kod Nieśmiertelności, Sucker Punch i wiele innych tytułów. Pełna lista jest na YT, a Kurt Russel ma rację (zobaczycie).

fsm
2 kwietnia 2011 - 17:53
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
02.04.2011 18:21
Scott P.
👍
Scott P.
99
Generał

Fsm ale żeś odkrył Amerykę. To, o czym piszesz jest obecne w kinie od jego początku tyle tylko, że przystrojone jest w inne piórka.

02.04.2011 18:42
sekret_mnicha
odpowiedz
sekret_mnicha
216
fsm

GRYOnline.plTeam

Wcale nie twierdzę inaczej. Treść wpisu została dopasowana do odnalezionego filmiku, który uznałem za na tyle ciekawy, by o nim napisać. Nie wątpię, że 35 lat temu też byłyby podobne montaże robione, gdyby tylko lud miał taką możliwość.

02.04.2011 19:41
gregoryf
odpowiedz
gregoryf
39
Konsul

@Scott - kiszka prawda, trend na atak klonów w kinach zaczął się w latach 90 i o tyle o ile tamte lata były najlepsze dla filmów rozrywkowych, o tyle teraz ciężko odróżnić je od siebie. Choć oczywiście większość wciąż bazuje na schematach wielkiego OneManArmy herosa, to jednak gołym okiem widoczna jest różnica między Armageddonem a taką Bitwą o Los Angeles. Problem jest taki, że dawniej się komuś chciało coś wymyślać, a teraz starczy odgrzać kilka starych schematów.

02.04.2011 20:05
Harry M
odpowiedz
Harry M
149
Master czaszka

Phi

02.04.2011 20:55
Scott P.
👍
odpowiedz
Scott P.
99
Generał

gregoryf > Zostaje przy swoim zdaniu. Po prostu w każdym okresie była na coś moda i produkowano (zazwyczaj w krótkim odstępie czasu) pod nią masowo filmy. Np moda na filmy o potworach, filmy gangsterskie, wojenne, o starożytności, katastroficzne, westerny, o policjantach. Jak film z jakiegoś rodzaju zarobi kupę forsy inne wytwórnie chcą się podczepić pod ten sukces tworząc własny podobny film, aby przyciągnąć do kin tą samą widownie i zarobić podobne pieniądze. Właśnie, dlatego w Polsce zaczęły powstawać na potęgę głupie komedie romantyczne winny jest film Nigdy w życiu.

02.04.2011 21:04
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

Tak, tak, a za 20 lat jak pojawią się nowi, młodzi znawcy kina to powiedzą, jak to na początku XXI wieku kino miało jeszcze poziom i powstawały rewelacyjne filmy z jakimś pomysłem. Będą się pytać gdzie są "teraz" takie perełki jak District 9, Bękarty wojny, Ludzkie dzieci czy Matrix i gdzie się podziało naprawdę dobre kino rozrywkowe typu Incepcja, Avatar czy chociażby 300.

Za 20 lat ludzie będą sobie wspominać raczej te dobre i udane filmy, a nie będą za bardzo pamiętać o jakimś Skyline, Sucker Punch czy innych gniotach.

Co chwile można przeczytać coś na temat dawnych arcydzieł lub dawnych hitów, które pokochał świat, a bardzo rzadko o starych wtopach, średnio udanych filmach czy totalnych szajsach, które zawsze produkowano w ogromnych ilościach i nadal się to robi, tylko teraz w akompaniamencie krzyków w stylu "o ludzie, kino upada!".

03.04.2011 00:26
odpowiedz
krzychu2k7
39
Konsul

Tak działa wolny rynek...

03.04.2011 00:29
dzony600
👍
odpowiedz
dzony600
41
ru ru ru rurkowców

[6]

To samo jest z grami. Nienawidzę jak ktoś pisze pierdoły w stylu "kiedyś to były gry"...

03.04.2011 00:42
Kreek
odpowiedz
Kreek
65
Senator

[6] +1

03.04.2011 04:59
Coy2K
😁
odpowiedz
Coy2K
110
Veteran

hipokryzja twórcy youtubowego filmiku aż wycieka z ekranu:

To be honest the only one I think worth seeing is "super 8",everything else is just the same crap.It's just a mash up showing how every movie this year looks the same. Not with plot or story just look. It's all aliens,superheros and explosions.

no tak, bo przecież w Super 8 nie ma eksplozji, strzelanin i jakiegoś alienowatego pokraki, a chłopak ma kisiel w gaciach tylko dlatego, że nie pokazali stwora

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze