Odmówimy Square Enix? - Brucevsky - 23 maja 2011

Odmówimy Square Enix?

Square Enix zapowiedziało zestaw Dragon Quest Wii Collection. Niby nic niezwykłego, bo ostatnio takich pakietów starszych gier się trochę pojawiło. Nikt jednak nie decydował się wydawać kompletu trzech gier udających sześć w oprawie sprzed dwóch dekad i bez żadnych dodatków.

W tym momencie wypada tylko pogratulować Square Enix braku jakiegokolwiek poczucia przyzwoitości. W 2011 roku chcą oni zarabiać na grach z końca lat osiemdziesiątych zeszłego wieku. Bez jakichkolwiek zmian, poprawek, udoskonaleń.

W skład zestawu mają wejść części I,II i III z NES-a oraz remake’i tychże wydane na SNES-a. Już sam dobór budzi dziwne odczucia. Wersje z obu starych konsol Nintendo różnią się praktycznie kosmetycznie, te wydane później są uproszczone, lekko udoskonalone graficznie, uzupełnione o kilka dodatkowych mini-gier i mają nieco lepsze tłumaczenie. Sześciu gier więc nie dostaniemy, a tylko trzy w dwóch wersjach.

Nie przeczę, że fajnie byłoby zagrać w dawne, zapomniane lub pominięte z oczywistych powodów gry. Ale jednak, deweloper mógłby w to włożyć trochę pracy, a nie oddawać nam do rąk produkt, który już raz na siebie zarobił. Lekko usprawniona oprawa audiowizualna naprawdę by nie zaszkodziła. Dodanie jakiegoś subquesta też nie wymagałoby chyba mnóstwo pracy przy grze na NES-a. Może jakieś dostosowane do dzisiejszych czasów animacje albo bonusy dla fanów?

Lubię serię Dragon Quest, ale w tym wypadku nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na tak perfidną próbę jej wyłudzenia. A Wy jak oceniacie projekt Square Enix?

Brucevsky
23 maja 2011 - 13:56