Zastępczy Batman do multiplayera - Brucevsky - 5 lipca 2011

Zastępczy Batman do multiplayera

Rocksteady Studios twardo obstaje przy kampanii dla pojedynczego gracza w swojej najnowszej produkcji o Batmanie. Gracze jednak wciąż dopytują i rozmawiają na ten temat. Skoro jest więc popyt to Monolith chce zapewnić podaż.

Lubię to studio za serię F.E.A.R.. Dawno tak dobrze nie bawiłem się przy strzelance FPP, jak w czasach, gdy po raz pierwszy mierzyłem się z Almą. Efektowne zwolnienia czasu, świetne efekty strzałów i interesujący klimat kupiły mnie. Teraz się jednak dowiaduję, że deweloper pracuje nad kolejną strzelanką. Wieloosobową. W uniwersum Batmana. Czy to potrzebna produkcja?

Nie sposób odmówić ludziom z Monolith pomysłowości. Stworzyli grę w uniwersum Nietoperza, jednocześnie nie wykorzystując żadnego z głównych jego herosów. Ot, mamy znudzonych mieszkańców Gotham City, którzy postanawiają się poprzebierać i wymierzać sprawiedliwość lub niszczyć, co tylko się da. Za intrygującym pomysłem stoi jednak prosta strzelanka, którą niewiele na ten moment wyróżnia.

Wciąż jednak pomysł ma bardzo duże szanse na odniesienie komercyjnego sukcesu. Raz, że uniwersum Batmana przestało ostatnio kojarzyć się z „crapem”. Dwa, że strzelanki wieloosobowe cieszą się pewnym uznaniem. Trzy, że gracze chcą walczyć w potyczkach wieloosobowych w Gotham City. Tylko fatalna robota mogłaby więc sprawić, ze Impostors ponieśliby finansową klęskę.

Za tym projektem w praktyce stoi wielu z nas. Wszyscy, którzy dopytywali, narzekali i rozmawiali o trybie wieloosobowym w Arhkam City. Byliśmy aktywni, wydawca to zauważył, a że Rocksteady powiedziało mu „nie” to postanowił przygotować zamiennik. Pytanie tylko, czy takie podejście do tematu, bez głównych herosów i złych, będzie dobrym substytutem? Jesteście w ogóle zainteresowani dziełem Monolith? Cieszy Was zapowiedź tej gry?

Brucevsky
5 lipca 2011 - 20:15

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
05.07.2011 20:37
Harry M
Harry M
143
Master czaszka

Hahahahah

05.07.2011 21:03
👍
odpowiedz
DzIMI15
79
The Collector

Cóż, jak dla mnie, jest to połączenie Battlefield: Heroes z Team Fortress 2, osadzone w świecie Batmana... Obie wymienione wcześniej gry bardzo mi się podobały, więc zapewne sprawdzę i tę produkcję. Zapowiedź wydaje mi się ciekawa ;) Pozostaje tylko czekać i trzymać kciuki!

05.07.2011 22:06
Scott P.
👍
odpowiedz
Scott P.
99
Generał

Ja tam bym wolał żeby Monolith zajęło się sequelami swoich (chyba przez nich zapomnianych) tytułów np. SHOGO.

06.07.2011 02:23
odpowiedz
rafixxx123
32
Chorąży

Chyba dobrze, że producent idzie ta drogą i skupia się jedynie na trybie dla pojedynczego gracza bo co tu dużo mówić: gracze właśnie tego oczekują po wspaniałej i świetnej pierwszej części (jak dla mnie gry roku 2009). Według mnie robienie na siłę trybu multi nie ma sensu, bo po pierwsze zajęłoby to jeszcze więcej czasu a i tak gra jest już kilka razy przekładana, mam nadzieje, że październik to już ostatnia wersja. Po drugie robienie w każdej grze trybu multi mija się z celem. Owszem przyjęło się, że świetne i popularne gry muszą mieć tryb dla wielu graczy ale pewnie skończyło by się tak, że kilka tysięcy ludzi pograłoby kilka/kilkanaście godzin i prędzej czy później skończyłoby przygodę z tym trybem. W dodatku gdyby okazało się, że multi nie spełnia oczekiwań to wiele osób stwierdziłoby, że nawet (zapewne) dzięki kapitalnemu single gra nie zasługuje na najwyższe oceny. A tak dostaniemy (po raz drugi: zapewne) kapitalną grę, zasługującą na tytuł gry roku i nie będzie zgrzytania zębami, nie będzie minusowania za to, że multi mógłby wyjść słaby, bo nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek recenzent mógłby przyznać minusa za coś co autorzy z góry stwierdzili, że nie chcą w grze dodawać. Jednym słowem szykuje się hicior, wspaniała przygoda - i niech tak już pozostanie :)

06.07.2011 04:59
COREnick
odpowiedz
COREnick
9
Hunter

[3] +1
...i AvP, NOLF, Homeworld...

Ale gra wygląda ciekawie.

06.07.2011 11:07
odpowiedz
x173o
35
Pretorianin

coś ala TF2 SWEET

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze