Driver: San Francisco – recenzenci są na TAK - Olek - 26 sierpnia 2011

Driver: San Francisco – recenzenci są na TAK

Do premiery najnowszej odsłony serii Driver pozostał tydzień, ale niektóre zachodnie serwisy już opublikowały recenzje gry studia Ubisoft Reflections. Wrażenia recenzentów są na ogół pozytywne. W zgodnej opinii Driver: San Francisco nie należy do gier wybitnych, ale niektóre pomysły deweloperów mają duży potencjał i mogą spodobać się graczom.

O dwóch poprzednich grach z serii Driver można powiedzieć jedynie tyle dobrego, że ukazały się... Ani Driv3r (2004), ani Driver: Parallel Lines (2006) nie zachwyciły i trudno się dziwić, że nie odniosły komercyjnego sukcesu. Przeznaczony na kieszonkową konsolę PSP Driver 76 (2007) pozwalał jednak wierzyć, że ekipa studia Reflections nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i wciąż może pozytywnie zaskoczyć fanów Johna Tannera.

Choć Driver: San Francisco zapowiedziano oficjalnie dopiero podczas ubiegłorocznych targów E3, prace nad grą trwały 5 lat. Ujawnione dotąd mocno zagmatwane elementy fabuły oraz kontrowersyjne pomysły, w tym chociażby system błyskawicznego zmieniania samochodów (shift), pozostawiały sporo wątpliwości. Co o nowym Driverzesądzą ludzie, którzy mieli już okazję zagrać w finalną wersję gry?

Eurogamer – 8

Martin Robinson: „Driver: San Francisco to nie wstrząs, jakiego gatunek zręcznościowych wyścigów potrzebuje, by ocknąć się ze śpiączki, ale sam w sobie jest ujmujący i ekscentryczny”.

ComputerAndVideoGames – 8.5

Tom Pakinkis: „Kiedy siedzisz za kierownicą, zdajesz sobie sprawę, że San Francisco jest z pewnością długo opóźnianym powrotem serii Driver do formy”.

Official Xbox Magazine - 8

Jon Blyth: "To turbodoładowana driftówka, z uroczo pokręconymi założeniami oraz światem, który jest pełen wyzwań i kaskaderów. [Driver: San Francisco] Jest lepszy niż ma prawo być".

IGN – 8

Keza MacDonald: „Wygląda świetnie, ma wiele indywidualnych cech, opowiada zabawną historię, a gra to znakomita zabawa”.

 Incgamers – 6

John Robertson: „Wydaje się, że dobre pomysły w mechanice rozgrywki zostały zmarnowane przez projektantów poziomów, którzy zwyczajnie nie wiedzieli jak najlepiej je wykorzystać”.

Gamespot – 8

Mark Walton: "Bogactwo treści, szybkie samochody i ożywcza mechanika shiftu oznaczają, że zawsze uczestniczysz w pełnych akcji, przesadzonych misjach, które nadają zabawie dreszczyku emocji".

StrategyInformer - 6

Nick Akerman: „Sprytne pomysły przeplatają się z elementami, które nie zdały egzaminu, co odpowiada definicji „mieszanych odczuć”.

Spong - 93/100

Marcus Dyson: „Driver: San Francisco pozostaje jak dotąd moją grą roku, na długiej prostej”.

Recenzja gry Driver: San Francisco już niebawem w serwisie GRY-OnLine.pl.

Olek
26 sierpnia 2011 - 20:36