RPGowo: Prologi Dark Souls - Pita - 3 września 2011

RPGowo: Prologi Dark Souls

Demon's Souls jest jedną z najlepszych gier tej generacji, a jego następca - Dark Souls zaoferuje w każdym aspekcie jeszcze więcej i jeszcze lepiej. Ufam From Software i jestem przekonany, że nawet pomimo tegorocznej konkurencji w postaci nowego Deus Exa, Skyrim i Tactics Ogre ich najnowsza gra wyjdzie obronną ręką i skradnie serca niejednemu fanowi elektronicznych RPGów. Wypuszczone niedawno prologi mocno podkręcają atmosferę oczekiwania na grę.

Dark Souls podobnie jak poprzednik będzie grą trudną i bezkompromisową, stawiającą gracza przed trudnym zadaniem. Ciekawi mnie w jaki sposób pójdzie ewolucja tego tytułu - ponieważ dla osób, które grały w gry From Software ZANIM te stały się popularne na zachodzie Demon's Souls było przede wszystkim fuzją wielu wcześniejszych pomysłów firmy.

Evergrace, King's Field, Shadow Tower - Demon's Souls czerpał z każdej z nich garściami, będąc w wielu aspektach też gorszy od tych tytułów. Na szczęście jednak trafił w odpowiednie miejsce, na kilku odpowiednich recenzentów, a potem zachwyty posypały się lawinowo. From Software ma jednak przyjemną tendencję do tworzenia gier innych, nawet w obrębie jednej serii/jednego typu rozgrywki.

Shadow Tower, Shadow Tower Abyss, seria King's Field i zapomniany Eternal Ring, z pozoru podobne do siebie oferowały bardzo różny gameplay, różne wrażenia estetyczne i różny poziom wykonania. Jestem święcie przekonany, że Dark Souls, pomimo cech wskazujących na "typowy" sequel, okaże się grą inną od Demon's Souls.

Uwielbiam narrację w ich RPGach - zamiast słów i cut-scenek pełna immersja - poszukiwanie, domyślanie się, zbieranie fragmentów informacji w większą całość. Nie obserwujemy w nich fabuły, nie znamy wszystkich wydarzeń, my uczestniczymy jedynie w części z nich. To czy uda nam się poznać więcej, zrozumieć więcej i wgłębić się w świat gry zależy już tylko od nas i czasu włożonego w grę. 

Znów czeka nas umieranie co chwilę.

Znów czeka nas walka z demonami.

Znów czeka nas świat przeklęty, wyniszczony oraz nie dający nadziei na lepsze jutro.

I znów będziemy o niego walczyć. Przegramy?

Możliwe. Nawet jeżeli pokonamy wszystkie demony.

Jakby nie było- to naprawdę jest na co czekać.

Pita
3 września 2011 - 08:58

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.09.2011 10:42
Harry M
Harry M
143
Master czaszka

Mocarska Gra

03.09.2011 11:54
hedasw
odpowiedz
hedasw
106
Generał

tvgry.plRedakcja

Stary, ale poetycko poleciałeś pod koniec!!