Pierwsze recenzje Dead Island - wakacyjne zombiaki trafiają w gust - eJay - 5 września 2011

Pierwsze recenzje Dead Island - wakacyjne zombiaki trafiają w gust

Wszystko wskazuje na to, że wrocławskie studio Techland odkuło się na niepowodzeniu Call of Juarez: The Cartel. Debiutujące jutro na rynkach światowych (a w Polsce w najbliższy piątek) Dead Island zostało ciepło przyjęte przez większość serwisów branżowych. Bazujący na najnowszej wersji silnika Chrome produkt ma jednak wady, które w recenzjach zgodnie wypunktowano. A dotyczą one oprawy graficznej, która od czasu do czasu cierpi na problemy z doczytywaniem tekstur. Sama gra broni się jednak otwartym światem i rozgrywką.

Najniższą ocenę Dead Island otrzymało w serwisie Metro GameCentral, które na warsztat wzięło wersję na Playstation 3. Recenzent wystawił skromne 5/10 z adnotacją, iż "w żadnym aspekcie tytuł nie trzyma poziomu oraz klimatu niezwykle popularnego zwiastuna, a całość wydaje się niskobudżetową próbą wymieszania Dead Rising z Falloutem.".

Trochę bardziej wyrozumiały był szwedzki Gameractor. Podkreślenie wolności oraz przepięknie wykonanych lokacji zostało podsumowane oceną 7/10.

Wersja na Xbox 360 okazała się być lepiej dopracowanym kodem. Co prawda Eurogamer oraz Joystiq nie bały się skrytykować dziecka Techlandu (oba serwisy oceniły DI na 6/10), ale inne serwisy gorąco je polecają. "Czegoś takiego na rynku jeszcze nie było" - tak piszą dziennikarze Destructoida (7/10), a koledzy z IGN określają Dead Island jako "po prostu fajne, choć dalekie od doskonałości połączenie RPG z akcją" (8/10).

Jeszcze cieplej na temat pomysłu walki z zombiakami na wyspie pisze serwis Gametrailers (8,5/10) - "jest tu dużo rzeczy do zwiedzenia i zrobienia oraz jeszcze więcej przeciwników do zabicia, co na pewno będzie o wiele przyjemniejsze w trybie kooperacji z kolegą lub trójką nieznanych osób". Dziennikarzowi spodobał się także spory arsenał broni i krajobraz Banoi.

W bardzo podobnym tonie (8,5/10) wypowiedział się Game Informer - "pomimo pięknych widoków i satysfakcjonującej walki grze brakuje ostatecznego szlifu".

Najwyższą ocenę, bo aż 9/10 wystawił TeamXbox, który Dead Island pochwalił od góry do dołu dodając przy okazji, iż "warto kupić tę grę dla samych wrażeń i doświadczeń, najlepszych na tej konsoli od jakiegoś czasu.".

Pozostałe oceny:

Official Xbox Magazine UK - 7/10 (X360)

Meristation - 8/10 (X360)

AusGamers - 81/100 (X360)

3DJuegos - 84/100 (X360)

LEVEL - 8/10 (PC)

eJay
5 września 2011 - 13:00