Przyszłość marki Baldur's Gate - ankieta - DogGhost - 4 marca 2012

Przyszłość marki Baldur's Gate - ankieta

Za sprawą zamieszania wokół reaktywacji witryny baldursgate.com, wśród miłośników klasycznych gier cRPG rozgorzały spory na temat ewentualnych planów dotyczących tej wielce szanowanej marki. Część osób uważa, że serię Baldur’s Gate należy pozostawić w spokoju, inni z niecierpliwością wyczekują kontynuacji, albo chociaż wznowienia poprzednich odsłon z poprawioną warstwą audiowizualną. W związku z tym postanowiłem przeprowadzić ankietę wśród czytelników tego serwisu. Jak Waszym zdaniem powinna postąpić firma BioWare z tym kultowym tytułem?

Jeśli o mnie chodzi to uważam, że przygotowywanie kolejnych odsłon mija się z celem. W związku z ogromnym apetytem dotychczasowych miłośników serii, praktycznie nie ma szans, aby ewentualna kontynuacja sprostała pokładanym w niej nadziejom. Powstaje również pytanie, w jaki sposób zachęcić nowych graczy do zakupu, skoro nie mieli do czynienia z pierwowzorem, a ze względu na ogromny przeskok technologiczny wielu z nich nie będzie zainteresowanych „powrotem do przeszłości.” Inna sprawa, że w dzisiejszych czasach raczej odchodzi się od tytułów, których przejście zajmuje kilkaset godzin. Nawet ja, choć ukończyłem jedynkę, nie dotrwałem do końca drugiej części. Nie oznacza to wcale, że mnie znudziła – po prostu nie potrafię wytrwać tak długo przy jednym tytule. Oczywiście można by przygotować kampanię na 20-40 godzin, żeby zadowolić współczesnych graczy, ale obawiam się, że w ten sposób gra straciłaby wiele ze swojej legendy. Pomysł na wydanie Baldur’s Gate III jest więc od strony czysto finansowej dość kontrowersyjny.

Podsumowując uważam, że chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby wypuszczenie trochę podrasowanych graficznie poprzednich części, albo pozostawienie tej marki w spokoju. Trzecia część cyklu wydaje się być najmniej rozsądnym rozwiązaniem. A co Wy sądzicie na ten temat?

DogGhost
4 marca 2012 - 09:10

Czego oczekujesz w odniesieniu do przyszłości marki Baldur's Gate?

Baldur's Gate III 29 %

Wznowienia poprzednich odsłon z poprawioną grafiką 54,5 %

Kontynuacji serii Baldur's Gate: Dark Alliance 1,9 %

Toż to profanacja! Wara od Króla gier cRPG! 10,6 %

Niech wydadzą cokolwiek - i tak kupię! 4,1 %