Crysis 3 to Crysis 3 tamto - Marcus - 16 kwietnia 2012

Crysis 3 to, Crysis 3 tamto

Kilka godzin temu świat elektronicznej rozrywki obiegła niezwykle gorąca wiadomość. Firma Crytek oficjalnie potwierdziła, że prace nad trzecią częścią Crysis trwają już od jakiegoś czasu, a sama gra pojawi się wiosną przyszłego roku. Fora wielu serwisów internetowych huczą od plotek, powstają pierwsze domysły i rozpoczynają się wojny zwolenników pierwszej i drugiej odsłony serii.  

Ujawnione do tej pory screeny ukazują przede wszystkim środowisko, w jakim będzie nam dane walczyć. Na myśl od razu przychodzą zarówno krajobrazy znane z „jedynki”, która przenosiła nas na tropikalną wyspę, przepełnioną gęstą dżunglą, jak i „dwójki”, będącej zupełną odwrotnością względem poprzedniczki. Crysis 3 prawdopodobnie połączy te dwa, zdawałoby się, zupełnie skrajne środowiska w jedno – miasto porośnięte bujną roślinnością. Niby nic wielkiego, a powinno zadowolić obie strony konfliktu, o których wspomniałem we wstępie.

Fabuła niemieckiej produkcji skupi się na postaci Alcatraz – aby nie spolerować zbytnio, powiem, że spotkaliśmy go już jakiś czas temu. Naszym zadaniem będzie walka z obcą rasą – Cepidami, a także pokrzyżowanie planów korporacji C.E.L.L. chcącej przejąć kontrolę nad Ziemią. W tym celu posłużymy się ulepszoną wersją nanokombinezonu. Warto zauważyć, iż zapowiedzi przed premierą Crysis 2 były podobne – finalnie zmiany okazały się dość „kosmetyczne”. Oprócz samego skafandra, arsenał głównego bohatera zostanie poszerzony o łuk. Szybko znalazło się stadko „hejterów”, narzekających na takie rozwiązanie. Z jednej strony, ciężko jest sobie wyobrazić walkę z kilkumetrowym przeciwnikiem przy użyciu łuku. Z drugiej, mając na sobie kombinezon warty setki milionów, mało kto korzystałby ze „zwykłej” broni.

Na koniec zostawiłem prawdopodobnie najciekawszą nowinę: Crysis 3 będzie SANDBOKSEM. Zaskoczeni? Bo ja tak, szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę liniową drugą część. O ile jej poprzedniczka dawała nam pewną swobodę działania, o tyle kontynuacja taką możliwość doszczętnie zabrała. „Trójka” ma zapewnić o wiele większą wolność, co, jak mam nadzieję, rzeczywiście zostanie zaimplementowane.

Sam na omawiany tytuł z chęcią poczekam – Crysis 3 zostanie wydany wiosną 2013 roku w wersjach na PC, Playstation 3 oraz Xboksa 360. Wpis poświęciłem omówieniu kilku informacji, jakie zostały ujawnione przez twórców. Rozumiem, że możecie mieć dosyć czytania o tej grze, ale musicie mi wybaczyć. :) 

Marcus
16 kwietnia 2012 - 18:19