Metal Cover - evilmg - 12 maja 2012

Metal Cover

Możecie wierzyć lub nie, ale istnieje spora grupa ludzi, którzy uważają, że jeśli dodać do dowolnego utworku przynajmniej jedną gitarę elektryczną to rezultatem będzie podniesienie jego jakości o co najmniej sto procent. O ile jestem przeciwnikiem takiego upraszczania sprawy to jestem skłonny przyznać, że coś w tym twierdzeniu jest. Zastanawialiście się kiedyś jak brzmiałby soundtrack z waszej ulubionej gry gdyby nagrać go ponownie, tylko tym razem w metalowym/rockowym klimacie? Zapraszam.

Skyrim

 

Któż nie zna „The Elder Scrolls: Skyrim”? Gra odniosła niesamowity sukces i przez kilka miesięcy po premierze internet żył Skyrimem. Gdzie człowiek nie zawędrował to ciągle natykał się na rozmowy o grze, gameplaye, żarty o strzałach w stawach itd. Prócz tego powstawały niezliczone arty, komiksy, tapety i... muzyka. FUS ROCK DAH!!!

 

 

Super Mario

 

Przygody tego sympatycznego hydraulika z sumiastym wąsem znają chyba wszyscy. Kto nie grał choć raz w którąkolwiek część przygód braci Mario nie jest godzien zwać się graczem. Kwestią czasu było pojawienie się metalowych wersji kultowych utworków przygrywających graczom zbierającym monety i grzybki podczas ratowania kolejnych księżniczek.

 

 

Legue of Legends

 

No tak, jeśli mowa o kreatywności graczy to LoL wraca jak bumerang, ale chyba nie ma się czemu dziwić skoro gra ma ogromne community, a producent wyłazi z siebie żeby dać swoim klientom możliwość wykazania się. Jasne, możecie mówić, że to wszystko komercha i Riot wykorzystuje biednych graczy jako darmowych producentów reklam, ale trudno zamknąć oczy, a w tym przypadku uszy, na niektóre perełki stworzone przez internautów.

 

 

Castlevania 2

 

Pamiętacie Castlevanie 2? Nie? Wcale się nie dziwię, bo gierka jest starsza rok starsza ode mnie, ale nie zmienia to faktu, że świetnie się przy niej bawiłem, a poniższy utworek sprawił, że łezka mi się w oku zakręciła.

 

 

Pokemon

 

Tak, nawet te sympatyczne stworki mają wśród swoich fanów metali. O ile orginalny utworek potrafił przyprawić o ból głowy to ta wersja jest całkiem niezła. Magia gitary elektrycznej?

 

 

Duke Nukem 3d

 

Dowód na to, że gdy za covery biorą się profesjonaliści to mogą wydarzyć się rzeczy straszne i piękne zarazem. Gdyby ta piosenka trafiła do Duke Nukem Forever to ludzie kupowaliby grę dla samego soundtracku, ale tak się niestety nie stało...

 

 

evilmg
12 maja 2012 - 00:26