Swędzenie mózgu. Przyjemne doznanie. Też je odczuwacie? - RazielGP - 17 lipca 2012

Swędzenie mózgu. Przyjemne doznanie. Też je odczuwacie?

Czy u was także pojawia się uczucie przyjemnego swędzenia mózgu? Zjawisko to przychodzi niezwykle rzadko i nie zawsze w tych samych okolicznościach, dlatego tak ciężko ponownie go doświadczyć. Poniżej podzielę się z wami swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Każdy organizm oddziałowuje w inny sposób. Spotkałem się z osobami, które nigdy nie przeżyły czegoś podobnego. Część z was również może nie wiedzieć o co mi chodzi, więc postaram się to jak najprościej wyjaśnić.

W moim przypadku głównym powodem takiego stanu rzeczy są na przykład bardzo dźwięczne, melodyjne, wręcz epickie utwory muzyczne. Szkoda tylko, że podczas ponownego odtworzenia danej piosenki cała magia znika. Zacząłem natomiast szukać odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ale nie znalazłem niczego ciekawego. Owszem kilka faktów pokrywa się z tym, o czym mam przyjemność was powiadomić, ale u mnie przebiega to nieco inaczej.

Pamiętam jakby to było wczoraj. W radiu leciał utwór zespołu Scorpions o tytule Send Me An Angel. Piosenka ta urzekła mnie w taki sposób, że zacząłem odczuwać delikatne, ale bardzo przyjemne swędzenie w swoim mózgu. To było coś podobnego do pozytywnych dreszczy na skórze, gdy coś zrobi na nas niesamowite wrażenie.

Na tym jednak cała sprawa się nie kończy. Dokładnie takie samo przeżycie odczuwałem podczas podziwiania rysowanych, bardzo dopracowanych rysunków, bądź też konstruowania jakichś urządzeń. Raz byłem tak zaabsorpowany wydarzeniami z programu Galileo, że również pojawiło się u mnie swędzenie mózgu. To samo dotyczyło ciekawych opowiadań.

Jak widać po niniejszym tekście, łaskotanie w tym bardzo ważnym dla nas narządzie pojawia się nieoczekiwanie i jest spowodowane ekscytacją oraz ogromnym zainteresowaniem z naszej strony nad daną sytuacją. Zastanawiam się czy znajdę tu na forum osoby, które doświadczyły tego samego co ja. Chętnie podyskutowałbym z wami na ten temat, dowiadując się co w waszym przypadku spowodowało taki stan rzeczy. Może ktoś będzie wiedział więcej na ten temat?


Polub Raziela jeśli podoba ci się niniejszy tekst. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
17 lipca 2012 - 15:43