Na Szybciora #7 - Kto pyta nie błądzi - Rasgul - 20 września 2012

Na Szybciora #7 - Kto pyta, nie błądzi

„Kto pyta, nie błądzi”, inaczej „Qui rogat, non errat” po łacinie. Jest to znana bardzo dużemu gronu ludzi sentencja, która uświadamia nam, że zawsze warto jest się o coś zapytać, by dzięki temu uczyć się wielu nowych rzeczy i stawać się lepszym człowiekiem. Postanowiłem pobudzić w sobie tą filozoficzną stronę i bardziej przeanalizować ową złotą myśl. Zapraszam do rozwinięcia tego jakże głębokiego mentalnie artykułu.

Na Szybciora, to seria wpisów, które jak sama nazwa mówi - zostały napisane w krótkim czasie, często pod wpływem jakiś emocji, uczuć, lub w celu błyskawicznego przybliżenia jakiejś nowinki, która zaintrygowała autora.

Słaby troll ze mnie, a filozof i blogger jeszcze gorszy, także kto spodziewał się tu jakiś długich wywodów o sensie życia i pośladków Maryni? Być może niewielu. Tematem jakim chciałbym się zająć jest również związany z pytaniem, kanał pyta.pl. Nie znacie tych panów? Zobaczcie ich najnowszy, a zarazem jeden z lepszych filmików i zorientujcie się z czym macie do czynienia.

Jakim przydomkiem można by ochrzcić tych dżentelmenów? Najlepsze trolle w Polsce? Najbardziej obiektywni dziennikarze ever? Marni prowokatorzy i satyrycy? A może chamskie, przekraczające granice smaku, głupie, męskie, szowinistyczne świnie? Tak, to zdecydowanie brzmi lepiej. 

Rzecz jasna już przy pierwszym kontakcie z pyta.pl czuć wydobywającą się z filmiku ironię, satyrę i nieraz chęć ukazania jak głupie jest społeczeństwo polskie, jeżeli chodzi o niektóre sprawy. Bardzo podoba mi się taki humor, który nieraz może być nieco nie na miejscu, albo po prostu niesmaczny, ciężkostrawny, jednakże to nadal jest jakiś rodzaj satyry do której warto podchodzić z większym, czy mniejszym dystansem, a niestety tego brakuje czasami polskim obywatelom (co udowadnia niedawno strasznie głośna afera z panem Wojewódzkim, Figurskim i żarcie o Ukrainkach). Tych, którzy takie zjawiska tolerują, zachęcam do niezwłocznego zasubskrybowania ich kanału, zaś całej reszcie pozostawiam kolejne materiały video pod którymi można sobie pohejtować, albo porozmawiać na jakieś tematy o moralności. Na koniec podrzucam Wam jeszcze dwa inne filmiki autorstwa pyta.pl. 

Chciałbym również podziękować mojemu znajomemu, który wykonał miniaturkę do tego wpisu. Dzięki wielkie TheWhite (jego kanał na YT)!

Zapraszam do odwiedzania oraz lajkowania mojego fanpage na facebooku, jeżeli chcecie być na bieżąco z tym, co dzieje się u Rasgula, albo po prostu macie czas na czytanie różnych przemyśleń, czy innych głupot.

Rasgul
20 września 2012 - 08:28

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.09.2012 16:57
kamilp5
67
Pretorianin

"Kto pyta, ten pyta"

A tak btw, za ten niby dowcip o Smoleńsku w najnowszym filmiku śmiało dostałby w japę ode mnie i nie tylko ode mnie. Dobrze dla niego, że był na zjeździe feministek.

21.09.2012 08:31
odpowiedz
zanonimizowany773449
60
Konsul

Dzięki za napisanie tekstu o pyta.pl :) Nie wiedziałem o nich a szkoda, bo wymiatają. Ostatni filmik według mnie najlepszy.