Czyli GTA: Vice City także pojawi się na Androida i iOS. - Qualltin - 29 października 2012

Czyli GTA: Vice City także pojawi się na Androida i iOS.

Niedawno pisałem na temat Grand Theft Auto 3 na Androida i iOS. Wpis możecie zobaczyć tutaj. Publikując tamte informacje, na scenie nie było ani słowa nt. Vice City i możliwości pojawienia się tej części na mobilne urządzenia. Zrządzenie losu, bo niedawno Rockstar umieścił notkę, w której jasno zapowiada to, co wielu może przypaść do gustu.

Dla większości fanów serii Grand Theft Auto, Vice City było najbardziej przebojową i najbardziej udaną. Poczynając od klimatu, idąc przez klimat, a kończąc na klimacie, ta gra zachwycała swoim klimatem! To zdanie brzmi dziwnie, ale chyba wyczerpuje temat "Co najlepszego było w Vice City?". Jak dobrze wszyscy pamiętamy, brakowało w niej możliwości pływania, nie można było kombinować niczego przy pojazdach, całość nadal była tylko wielką mapą z paroma lokacjami, do których można było wejść lub je kupić celem generowania zysków. Coś jednak w niej było i z pewnością był to wpływ czasów, w których umieszczono rozgrywkę. Wzorowane na styl hawajski koszule, klimatyczne samochody, włoskiego stylu skutery, panie w strojach kąpielowych i na rolkach, a wszystkiego dopełniała dzielnica/wyspa z najbogatszymi rezydencjami przedzielająca miasto na wskroś.

Każdy pamięta, każdy!

Ciężko w jednym wpisie i jednej osobie ocenić i w całości wspomnieć wszystkie zalety Grand Theft Auto: Vice City. Myślę, że każdy z nas ma swoje ulubione momenty fabuły, misje, lokacje i bohaterów, bo z pewnością tego nie mogło zabraknąć w żadnej z odsłon popularnej serii.

Pytanie ilu z nas, grających, miało podobne plakaty na swoich ścianach? :-)

Teraz natomiast wiemy, że Rockstar na dziesięciolecie szykuje się do wydania tejże gry na mobilne platformy wierząc w sukces porównywalny do ciepłego przyjęcia na rynku mobilnych gier "Trójki". Oprócz samej gry twórcy wspominają o paru drobiazgach, które mogą ucieszyć zagorzałych fanów, jednak my pozostańmy przy najważniejszej wieści. Rodzi się pytanie: co będzie ze sterowaniem? Czy będzie to konwersja 1:1 z GTA 3, która niekoniecznie wielu z nas pasowała? A może pojawią się usprawienia? Jest to dość wymagająca gra i ówczesne komputery często się przy niej buntowały, więc zakładam potrzebe posiadania solidnego sprzętu z kategorii Androidowych czy iOSowych by w Vice City móc sobie zagrać. Całość oryginalnej informacji możecie dorwać tutaj.

I jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dobrze robią? GTA VC będzie lepsze na mobilkach niż GTA 3? Co na temat samego GTA VC na tle całej serii możecie powiedzieć?

Qualltin
29 października 2012 - 09:03