Splinter Cell: Blacklist niczym Chaos Theory? - barth89 - 14 listopada 2012

Splinter Cell: Blacklist niczym Chaos Theory?

Dziś w sieci pojawił się krótki, ale jakże budujący materiał z gry Splinter Cell: Blacklist. Nie przedstawia on niczego spektakularnego, nie pojawiają się w nim nowe gadżety Sama Fishera, deweloperzy nie przedstawiają nam też wodotrysków związanych z oprawią audiowizualną. Jest za to ciemno, a to fani Splinter Cella lubią najbardziej.

Po serii "jasnych" filmików z rozgrywki prezentujących Sama skradającego się w biały dzień, przyszedł wreszcie czas na coś bardziej splinterpodobnego. Najlepiej sami porównajcie oba gameplaye:

I co? Jest różnica? Przyznam, że bardzo liczyłem na tego typu materiał (a będzie ich więcej! Jest to bowiem pierwszy filmik z cyklu skradankowych, które Ubisoft zamierza w najbliższym czasie opublikować). Czyżby czysto skradankowy charakter Splinter Cella miał powrócić do serii właśnie w Blacklist? Na pewno nie będzie to Conviction, w którym wnerwiony Sam (niczym Liam Neeson w "Uprowadzonej") strzela do wszystkiego co rusza się w obrębie kilkudziesięciu metrów, nie liczę też na powrót genialnego Chaos Theory. Mam jednak nadzieję, że Blacklist będzie bliżej właśnie do Chaos Theory, niż do Double Agent. Nadmierny entuzjazm nie jest wskazany, ale pozwala z nadzieją zerkać na nową produkcję z Samem Fisherem w roli głównej.

A czy Wy dajecie szansę nowymu Splinter Cellowi? Widzicie szansę na powrót starego dobrego Chaos Theory?<Spodobał Ci się tekst? Wpisy przypadły Ci do gustu? Polub growo&owo na Facebooku.>

barth89
14 listopada 2012 - 10:17

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.11.2012 11:44
guy_fawkes
guy_fawkes
24
Pretorianin

Po tym, co pokazano do tej pory niezbyt wierzę w obietnice Ubi. Zapewne w jakimś tam stopniu będzie można się skradać, ale nie będzie to ani wymuszone, ani specjalnie rozbudowane. Nie chcę teraz tego przesądzać, ale po Badzieviction naprawdę nie mam nadziei na powrót do tradycji. I małpki, z którą pożegnano się już chyba definitywnie...
BTW: Double Agent miało 2 oblicza. Jedno, szczerzej znane z PC i X360 (to gorsze) i znacznie lepsze z PS2. To jeden z nielicznych przypadków, kiedy ta sama gra na różne platformy różniła się w tak dużym stopniu. Poza tym nawet next-genowe DA było znacznie lepszą skradanką, niż Badzieviction.

14.11.2012 12:13
Scott P.
odpowiedz
Scott P.
97
Generał

Niestety ja tu wiedze połączenie Conviction i Double Agent. Czy to będzie mi przeszkadzać jeszcze nie wiem, bo misje w dzień to najmniejszy problem Double Agent, a w Conviction nie grałem. Mnie bardziej dobija brak Michaela Ironside’a. Bez jego głosu Sam Fisher to nie Sam Fisher. Trzeba było go posłać do piachu w którejś z poprzednich części, albo uczynić go szefem trzeciego eszelonu i problem wieku aktora przestałby istnieć. A bohaterem Blacklist uczynić jakiś nowego młodego agent.
PS ten pierwszy filmik to nic innego jak press one button to win. Zero myślenia ze strony gracza, przypomina to jeden z komiksów na GOL-u.
guy_fawkes > cały czas mnie ciekawi dlaczego Ubisoft tak postąpił z Double Agent może znasz odpowiedź na to pytanie.

14.11.2012 12:54
guy_fawkes
odpowiedz
guy_fawkes
24
Pretorianin

@ Scott P.: Na pewno wynikało to z przesiadki na nową technologię - wersje na previous geny musiały się zadowolić słabszą grafiką i mniejszymi lokacjami, ale trzeba nadmienić, że obie wersje nie powstały w jednym studiu. Za wersję next-genową odpowiadał Ubisoft Shanghai, które stworzyło Pandora Tomorrow. Natomiast wersję na sprzęt starszy zaprojektowało Ubisoft Montreal, czyli autorzy jedynki i genialnego Chaos Theory, co bardzo widać w zachowanej mechanice. Kolejna ciekawostka to fakt, iż pierwotnie pecetowcy mieli dostać wersję z PS2/NGC, lecz podnieśli szum, powstała petycja i tak oto blaszakowcy dostali port z obecnych konsol. I trzeba przyznać, że wyszliśmy na tym źle...

14.11.2012 13:36
Scott P.
odpowiedz
Scott P.
97
Generał

guy_fawkes > O tym że Ubisoft podzielił DA na dwa studia wiedziałem od dnia jego premiery. A po tym jak zobaczyłem różnice między wersją z Szanghaju a wersją z Montrealu moja ocena pecetowego DA szybko poleciała w dół. Ale o tej petycji pierwsze słyszę. Tak się kończy słuchanie ludzi z ulicy. Mogliśmy dostać świetną kontynuacje CT, a dostaliśmy kastrata który gdyby nie misje na czas starczyłby na 3-4 godziny. Miejmy nadzieje że Ubisoft w przypadku Blacklist nie słucha tych samy "fanów" serii.

14.11.2012 14:18
guy_fawkes
odpowiedz
guy_fawkes
24
Pretorianin

Tej petycji pewien nie jestem, bo wyczytałem o niej na forum Ubi. Niemniej jednak wydaje mi się to możliwe, gdyż to naturalny odruch - ktoś chce nam dać coś gorszego (jak się okazało, na pozór...), a przecież nie było problemu rozumianego jako bariera technologiczna, by na PC pojawił się DA next-genowy.

14.11.2012 14:50
Harry M
odpowiedz
Harry M
138
Master czaszka

Mi się Double Agent podobało. Oby w nowym było jak najwięcej skradanie (najlepiej same misje skradankowe ;D)

14.11.2012 20:01
Ambitny Łoś
odpowiedz
Ambitny Łoś
147
Cthulhu

Po prostu skradanie nie będzie wymogiem, a opcją, tak jak to było w Conviction. Można przestrzelać się przez całą grę, ale dla własnej satysfakcji lepiej żeby była możliwość gry na ducha i jakieś trofea/achievementy z tym związane. Problem w tym, że pewnie wcisną też etapy strzelankowe.

15.11.2012 10:47
Barthez x
odpowiedz
Barthez x
159
vel barth89

Ambitny Łoś --> te strzelankowe to pewnie będą takie pokazówki, ale będą. Niemniej ten fragment buduje :)

15.11.2012 18:02
Stalin_SAN
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Stary SC już nie powróci, ten krótki filmik wygląda jakby gościu skradał się tam na siłę, zapewne równie dobrze Sam mógłby wyjąć gnata i zacząć strzelać do wszystkiego co sie rusza, co w klasycznych SC zostało by ukwitowane bardzo szybkim zgonem.

15.11.2012 18:04
Stra Moldas
odpowiedz
Stra Moldas
95
Wujek Samo Stra

A ja bardzo lubię całą serię. Doceniam "odmianę" po pierwszych trzech odsłonach, fabularnie jest to świetnie poprowadzone i wytłumaczone. Właśnie z tego względu chętnie zapoznam się z każdą kolejną odsłoną - bo fabuła wciąga.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze