Słowem wstępu czyli „jestę blogerę” - dziki - 4 czerwca 2013

Słowem wstępu, czyli „jestę blogerę”

Kompletnie niezwiązany z tekstem obrazek, mający tylko pobudzić zainteresowanie tym wpisem.

Przyznam szczerze, że przez długi czas określenie „profesjonalny bloger”  brzmiało w moich uszach dość niepoważnie. Mniej więcej jak „profesjonalny spamer forumowy”. Bo w końcu zarabianie na gadaniu co ci tylko ślina na język przyniesie, jest zarezerwowane dla komentatorów sportowych, prawda?

Jak widać nie. Czasy się zmieniają i głupio byłoby, w wieku 21 lat, zostać w tyle. Jeśli wierzyć broszurkom, dzisiejsze blogi pozwalają „zostać ekspertem w dzieleniu się pasją”, „wyrazić siebie”, „poznać interesujących ludzi” i jeszcze na tym zarobić. Brzmi nieźle. Prawie jak Legia Cudzoziemska, z tą tylko różnicą, że nawet najcięższy przypadek zespołu cieśni nadgarstka nie kończy się utratą wszystkich kończyn.

Dlatego i ja postanowiłem spróbować swoich sił w szlachetnej sztuce blogerstwa. Pisanie to moja pasja praktycznie od zawsze, więc planuje się nieźle bawić, ale mam nadzieję, że nie będzie to autoerotyzm literacki (zwany potocznie „grafomanią”) i nie tylko ja wyniosę coś ciekawego z tekstów na tym blogu.

Tematem przewodnim mego bloga, jak wielu tutaj, będą gry wideo, ale oprócz tego możecie się spodziewać tekstów z naprawdę różnych (czasem dość dziwnych) dziedzin. Niemniej, nawet pisząc o hodowli ryb z rodziny dennikowatych, będę starał się, by teksty były zrozumiałe i interesujące również dla laików w tej jakże znanej i cenionej dziedzinie.

Obecnie w planach mam trzy cykle artykułów:

  1. W każdy wtorek: Klasyczne felietony o grach, sytuacji w branży i game designie.
  2. W co drugi piątek: Poszukiwacze Zaginionych Taśm – cykl recenzji mało znanych, ale godnych uwagi filmów.
  3. W piątki na przemian z Poszukiwaczami: Interaktywne Opowieści, czyli subiektywna podróż przez historię narracji w grach wideo.

Zapowiedziane teksty zawsze będą się pojawiać w okolicach godziny 18:30. Oprócz tego, od czasu do czasu, będę wrzucał luźniejsze mini-felietony na tematy wszelakie. W miarę możliwości będę unikał tylko tematów polityki i religii, bo mimo wszystko to poważny blog i nie chciałbym pisać o jakichś pierdołach.

Na koniec wspomnę, że tytuł „dziki kontra świat” (który zostanie dodany jak tylko dział techniczny naprawi tą opcję...) to nie tylko delikatne nawiązanie(nie mylić ze zrzynką) do ekranizacji komiksu Bryana O'Malleya, ale również zapowiedź, że na tym blogu będą pojawiać się mniej, lub bardziej kontrowersyjne poglądy. Warto jednak pamiętać, że to tylko moje, kompletnie subiektywne opinie, więc jeśli zamierzacie z ich powodu pisać pełne gniewu komentarze, to… nie krępujcie się, w końcu mam z tego zielone.

A teraz, skoro grę wstępną mamy za sobą, zapraszam wszystkich do czytania mojego pierwszego felietonu, pod wdzięcznym tytułem „Bioshock: Infinite kontra fotorealizm”.

PS: Mimo wszystko, wolałbym określenie „profesjonalny felietonista”. Tak dla porządku.

PS2: Tylko w tym tygodniu: PROMOCJA – dodatkowy felieton o grach w środę(tak, już jutro!). Tylko dlatego, że was lubię, i kompletnie nie dlatego, że mam jeszcze zapas tekstów napisanych przed zaczęciem współpracy z gp

dziki
4 czerwca 2013 - 15:11

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
04.06.2013 19:23
Paul12
👍
Paul12
134
Buja

Siemanko!

04.06.2013 19:25
sekret_mnicha
odpowiedz
sekret_mnicha
210
fsm

GRYOnline.plTeam

Dzień dobry i powodzenia. I bardzo masz ambitne plany, co do dni i godzin publikacji. Też na początku chciałem być sumienny, ale z czasem jasne staje się jedno: publikujesz wtedy, kiedy Ci się chce/kiedy możesz, a nie "bo tak mówi rozkład jazdy" :)

04.06.2013 20:27
tw.dziki
odpowiedz
tw.dziki
5
Legionista

Dzięki za zainteresowanie. ^^ Plany i owszem, ambitne, ale mam zamiar podejść do tego profesjonalnie (pewnie każdy tak mówi...). Martwi mnie tylko, co z wyjazdami itd. Ale to będę się martwił jak przyjdzie co do czego. :P

04.06.2013 20:49
Soulcatcher
odpowiedz
Soulcatcher
228
ESO

Czekamy na wpisy, powodzenia :)

04.06.2013 21:37
odpowiedz
wludi01
1
Junior

masz lajka chopie ;)
powodzenia