7 Day FPS Challenge a SUPERHOT czyli oryginalna polska strzelanina do pogrania za darmo - RazielGP - 15 września 2013

7 Day FPS Challenge, a SUPERHOT, czyli oryginalna polska strzelanina do pogrania za darmo

Łódzkie studio Blue Brick specjalizujące się między innymi wypuszczaniem aplikacji mobilnych oraz produkcją elektroniki, stworzyło darmową pierwszoosobową strzelaninę. SUPERHOT, bo takiż tytuł nosi ich dzieło zostało zrobione ze względu na konkurs o nazwie 7 Day FPS Challenge, gdzie autorzy mieli za zadanie napisanie gry w ciągu tygodnia z gatunku First Person Shooter, którego motywem przewodnim został minimalizm.

W ten oto sposób powstał SUPERHOT. Prosta, lecz wciągająca gierka, którą możemy wypróbować za pomocą przeglądarki. Aby to uczynić należy kliknąć w następujący link - ZAGRAJ W SUPERHOT! Możemy również wesprzeć twórców na platformie Steam Greenlight, do czego serdecznie zachęcam. Jeśli program przypadł Wam do gustu, wystarczy wejść TUTAJ.

Niniejszy shooter charakteryzuje się głównie tym, że tempo akcji zwalnia niemalże do zera, gdy nasz bohater stoi w miejscu. Przyśpiesza zaś podczas poruszania się. Ten prosty, acz ciekawy motyw nie tylko przypomina takie dzieła jak Matrix, Max Payne, tudzież F.E.A.R., ale i świetnie spisuje się podczas rozgrywki. Ktoś może rzec, że nic nowego tutaj nie wymyślono, jednak taka osoba jest w błędzie. System slowmotion, czy też bullet time jak kto woli, faktycznie nowością samą w sobie nie jest. Jednak w przypadku tego tytułu możemy ujrzeć jego inną stronę. Taką, której do tej pory nikt nie brał pod uwagę. Aby to dobitnie poczuć, należy po prostu zagrać w ten tytuł, ponieważ słowa nie są w stanie dokładnie tego opisać.

Jeśli chodzi o design lokacji, to przywodzi mi on na myśl tylko jedną produkcję. Dokładniej Mirror's Edge. Powodem takiego stanu rzeczy jest skromna, utrzymana w dużym kontraście kolorystyka. Tło zmagań jest zazwyczaj koloru białego, podczas gdy smugi pocisków wydobywających się z luf należących do pistoletu oraz sami przeciwnicy czerwonego. O samym dziele dobrze wypowiadali się dziennikarze oraz inni twórcy. Między innymi Cliff Bleszinski oraz Mike BIthell. Tytuł cieszy się również popularnością wśród graczy, dzięki czemu w ciągu trzech dni w SUPERHOT zagrało bagatela 250 tysięcy graczy! Miejmy nadzieję, że wkrótce produkcja tejże gry ruszy pełną parą.

Polub, zaćwierkaj lub wykop Raziela oraz jego wpisy, jeśli przypadły ci do gustu. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
15 września 2013 - 11:49