ArigatoR – Przegląd newsów z Japonii #8 - Cascad - 16 września 2013

ArigatoR – Przegląd newsów z Japonii #8

*ArigatoR to przegląd wiadomości dotyczących japońskich gier, często takich które nie mają szansy na premierę na Zachodzie (ew. nie mają u nas szansy na sukces). Jeżeli chcesz zobaczyć kilka ciekawostek i pozycji, które nikogo nie obchodzą to jesteś w dobrym miejscu.


 

Zapraszam do ósmego "wydania” przeglądu, tym razem bardziej obyczajowego:


 

One Piece jak zawsze pełne akcji


 

Nieubłagalnie zbliża się premiera One Piece: Unlimited World R (21 listopada), gry która zapewne będzie bardzo długo przewijać się w czołówce japońskiej listy sprzedaży, łącząc to co tamtejsi gracze lubią najbardziej, czyli: 3DS-a, One Piece i wesołe naparzanie się po gębach. Z tej okazji dostaliśmy nowy zwiastun prezentujący dramaturgię fabuły:


 


 

Gra ukaże się też w specjalnych bundle’ach, z konsolami w kolorach Luffy Red i Chopper Pink.


 


 


 

Przyjąłbym tą czerwoną…


 

Tłumy wyszły na ulicę łapać potwory


 

Wydaje mi się, że nie da się zrobić odcinka ArigatoRa bez użycia jednej z dwóch fraz: „łapać potwory” lub „wielkie roboty” – taki już urok naszych skośnookich braci. Jak już się na coś uprą to na dobre, obrazki z nocnej premiery Monster Huntera 4 pokazują zresztą, że się to opłaca:


 


 


 


 

Zdjęcia pochodzą z Twitterów osób ustawiających się w kolejce po nowy przebój Capcomu. Ponadto magazyn Famitsu odnotował, że pod samym sklepem w Shibuya Tsutaya ustawiło się 800 osób. Szaleństwo.


 

Final Fantasy Agito zostanie przetłumaczone?


 

Final Fantasy Agito to gra umieszczona w tym samym uniwersum co przebój z PSP, Final Fantasy Type-0 będący częścią projektu Fabula Nova Crystalis. Niestety tytuł ten nigdy nie opuścił granic Japonii, jednak wiele wskazuje na to, że Agito może się to udać.


 


 

Wynika tak z raportu, który mówi o zarejestrowaniu nazwy i znaku towarowego Final Fantasy Agito w Europie. Będzie to tytuł na iOS i Androida, i powinien się ukazać pod koniec tego roku. Warto mieć na oku tę produkcję.


 

Drugi analog do 3DS-a? Po co przepłacać.


 

Japońska firma GameTech wypuści w tym miesiącu coś co może stać się hitem - Anywhere Buttons, czyli przyciski doklejane do sprzętów, które ich nie posiadają. Produkt będzie współpracował z konsolami 3DS, 3DS XL, Wii U, PS Vita i iPhone’m.


 


 

Oczywiście tego typu przystawki są już obecne na rynku, ta jednak wygląda na specjalnie przystosowaną do Nintendo 3DS-a, co jest miłą niespodzianką.


 

Pan stoi w kolejce po telefon


 

Skoro iPhone 5S został zapowiedziany to już w zeszłą środę pewien Japończyk ukrywający się pod pseudonimem @Xxxprius (znajdziecie go po nim na Twitterze) wybrał się pod sklep Apple i rozłożył krzesełko, by mieć zapewnione pierwsze miejsce w kolejce po nowe urządzenie. Będzie zatem tak siedział przez… 10 dni.


 


 


 


 

Jak jednak widać na głód nie może narzekać, z deszczem dzielnie walczy i zawiera nowe przyjaźnie z innymi fanami jabłka, a nawet udziela wywiadów.


 

Niezwykły japoński budynek


 

W Osace mieści się niezwykły biurowiec, przez który... przechodzi droga szybkiego ruchu. Ostatnio Kotaku poświeciło mu nieco uwagi, wy też poznajcie Gate Tower Building:


 


 


 

Budowę zakończono w 1992 roku. Dodam, że ten architektoniczny wygibas ma prawie 72 metry. Myślę, że twórcy gier powinni tworzyć nam podobne krajobrazy…


 


 

I tak zakończył się ósmy przegląd wiadomości ArigatoR. Kolejny odcinek również na początku przyszłego tygodnia (w poniedziałek-wtorek). Dziś było nieco mniej „soczystych” wiadomości dotyczących samych gier, ale taki już mamy tydzień – chwilowo GTA V przyćmiewa wszystko dookoła.


 

Mam nadzieję, że miło spędziliście czas. Arigato za przeczytanie!


 


Jeżeli chcesz dotrzeć do większej ilości podobnych tekstów, zostać moim amigo, lub wygłosić epicki hejt - zrób to widocznie:

#na Facebookowej stronie Cascaderstwo (w kategorii zdrowie/uroda!).
#na rozrywkowym Twitterze pełnym czerstwych żartów i starych linków.

Dzięki!

 

Cascad
16 września 2013 - 22:16
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
18.09.2013 17:27
PJanek
PJanek
75
Konsul

Sega kupiła Fatlusa. Cieszyć się się czy płakać? Jutro zaczyna się TGS. Sega chyba nadal nie potwierdza nic oficjalnie. Może czeka żeby walnąć czymś mocnym na TGSie właśnie?