ArigatoR – Przegląd newsów z Japonii #8 - Cascad - 16 września 2013

ArigatoR – Przegląd newsów z Japonii #8

*ArigatoR to przegląd wiadomości dotyczących japońskich gier, często takich które nie mają szansy na premierę na Zachodzie (ew. nie mają u nas szansy na sukces). Jeżeli chcesz zobaczyć kilka ciekawostek i pozycji, które nikogo nie obchodzą to jesteś w dobrym miejscu.


 

Zapraszam do ósmego "wydania” przeglądu, tym razem bardziej obyczajowego:


 

One Piece jak zawsze pełne akcji


 

Nieubłagalnie zbliża się premiera One Piece: Unlimited World R (21 listopada), gry która zapewne będzie bardzo długo przewijać się w czołówce japońskiej listy sprzedaży, łącząc to co tamtejsi gracze lubią najbardziej, czyli: 3DS-a, One Piece i wesołe naparzanie się po gębach. Z tej okazji dostaliśmy nowy zwiastun prezentujący dramaturgię fabuły:


 


 

Gra ukaże się też w specjalnych bundle’ach, z konsolami w kolorach Luffy Red i Chopper Pink.


 


 


 

Przyjąłbym tą czerwoną…


 

Tłumy wyszły na ulicę łapać potwory


 

Wydaje mi się, że nie da się zrobić odcinka ArigatoRa bez użycia jednej z dwóch fraz: „łapać potwory” lub „wielkie roboty” – taki już urok naszych skośnookich braci. Jak już się na coś uprą to na dobre, obrazki z nocnej premiery Monster Huntera 4 pokazują zresztą, że się to opłaca:


 


 


 


 

Zdjęcia pochodzą z Twitterów osób ustawiających się w kolejce po nowy przebój Capcomu. Ponadto magazyn Famitsu odnotował, że pod samym sklepem w Shibuya Tsutaya ustawiło się 800 osób. Szaleństwo.


 

Final Fantasy Agito zostanie przetłumaczone?


 

Final Fantasy Agito to gra umieszczona w tym samym uniwersum co przebój z PSP, Final Fantasy Type-0 będący częścią projektu Fabula Nova Crystalis. Niestety tytuł ten nigdy nie opuścił granic Japonii, jednak wiele wskazuje na to, że Agito może się to udać.


 


 

Wynika tak z raportu, który mówi o zarejestrowaniu nazwy i znaku towarowego Final Fantasy Agito w Europie. Będzie to tytuł na iOS i Androida, i powinien się ukazać pod koniec tego roku. Warto mieć na oku tę produkcję.


 

Drugi analog do 3DS-a? Po co przepłacać.


 

Japońska firma GameTech wypuści w tym miesiącu coś co może stać się hitem - Anywhere Buttons, czyli przyciski doklejane do sprzętów, które ich nie posiadają. Produkt będzie współpracował z konsolami 3DS, 3DS XL, Wii U, PS Vita i iPhone’m.


 


 

Oczywiście tego typu przystawki są już obecne na rynku, ta jednak wygląda na specjalnie przystosowaną do Nintendo 3DS-a, co jest miłą niespodzianką.


 

Pan stoi w kolejce po telefon


 

Skoro iPhone 5S został zapowiedziany to już w zeszłą środę pewien Japończyk ukrywający się pod pseudonimem @Xxxprius (znajdziecie go po nim na Twitterze) wybrał się pod sklep Apple i rozłożył krzesełko, by mieć zapewnione pierwsze miejsce w kolejce po nowe urządzenie. Będzie zatem tak siedział przez… 10 dni.


 


 


 


 

Jak jednak widać na głód nie może narzekać, z deszczem dzielnie walczy i zawiera nowe przyjaźnie z innymi fanami jabłka, a nawet udziela wywiadów.


 

Niezwykły japoński budynek


 

W Osace mieści się niezwykły biurowiec, przez który... przechodzi droga szybkiego ruchu. Ostatnio Kotaku poświeciło mu nieco uwagi, wy też poznajcie Gate Tower Building:


 


 


 

Budowę zakończono w 1992 roku. Dodam, że ten architektoniczny wygibas ma prawie 72 metry. Myślę, że twórcy gier powinni tworzyć nam podobne krajobrazy…


 


 

I tak zakończył się ósmy przegląd wiadomości ArigatoR. Kolejny odcinek również na początku przyszłego tygodnia (w poniedziałek-wtorek). Dziś było nieco mniej „soczystych” wiadomości dotyczących samych gier, ale taki już mamy tydzień – chwilowo GTA V przyćmiewa wszystko dookoła.


 

Mam nadzieję, że miło spędziliście czas. Arigato za przeczytanie!


 


Jeżeli chcesz dotrzeć do większej ilości podobnych tekstów, zostać moim amigo, lub wygłosić epicki hejt - zrób to widocznie:

#na Facebookowej stronie Cascaderstwo (w kategorii zdrowie/uroda!).
#na rozrywkowym Twitterze pełnym czerstwych żartów i starych linków.

Dzięki!

 

Cascad
16 września 2013 - 22:16