Newsy(5) - Hendrix Teraz Rock Ghost ABBA i wiele więcej. - Bartek Pacuła - 15 października 2013

Newsy(5) - Hendrix, Teraz Rock, Ghost, ABBA i wiele więcej.

Newsy muzyczne ze świata, Polski i moego domu. Książka o Abbie, coś o  kawałku Hendrixa z Miami, o współpracy Dave'a Grohla i Ghosta oraz spojrzenie na ranking najlepszych metalowych maskotek. 

9.10.2013 - 15.10.2013

Na świecie:

W sieci, na tydzień przed premierą, został opublikowany najnowszy album zespołu Motorhead o tytule Aftershock. Całość(oczywiście całkowicie legalnie) jest do odsłuchania na Yahoo Music. Po miłej niespodziance, jaką był ich ostatni album, chyba i temu dam szansę.


Ghost, szwedzki zespół metalowy, znany chyba najbardziej ze swojego dziwnego image’u(papież-kościotrup jako wokalista i bezimienne Ghole) wyda płytę z coverami wyprodukowaną przez Dave’a Grohla. Będzie ona nosiła tytuł If You Have Ghost. Na EP-ce m.in. ABBA i Depeche Mode.

W tym tygodniu został opublikowany utwór Hendrixa, Fire, z najnowszego wydawnictwa Miami Pop Festival. Premiera całej płyty odbędzie się 5.11, a utwór… cóż, toż to Hendrix przecież!

14.10 światową(w teorii) premierę miał najnowszy album Paula McCartney’a zatytułowany New. Polska najwyraźniej nie należy do świata, gdyż u nas płyta zadebiutuje 22.10(a edycja winylowa 12.11). Jak tylko wyjdzie to zakupię i napiszę recenzję.

W Polsce:

Magazyn Teraz Rock opublikował ranking 15 najlepszych metalowych maskotek. Po jego przejrzeniu mogę stwierdzić jasno – zespoły metalowe nie mają zbyt dużej wyobraźni. Do zobaczenia tutaj: http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Najlepsze-maskotki-w-muzyce-metalowej.html

Być może w 2014 roku ujrzymy najnowszą płytę zespołu Happysad. Tak przynajmniej sugeruje Łukasz Cegliński, członek tego zespołu. Zobaczymy, panie Łukaszu, zobaczymy.

U mnie:

Zakupiłem książkę ABBA w Polsce, wydaną przez wydawnictwo Rebis. Książka ta opisuje, jak sam tytuł na to wskazuje, pobyt ABBY w naszym kraju, przy okazji odwiedzin w Studio 2. Wygląda świetnie, bardzo fajnie się czyta – to był dobry zakup. 

Bartek Pacuła
15 października 2013 - 20:10