Attack on Titan Tribute Game - MaKaB - 17 października 2013

Attack on Titan Tribute Game

Niedawno zakończył się pierwszy sezon Attack on Titan. Wygląda na to, że długo będziemy musieli czekać na ciąg dalszy serii. Fanom pozostaje zatem ponowne obejrzenie sezonu lub śledzenie mangi, ale czy tylko tyle? Otóż nie, zachęcam Was do zapoznania się z pewną grą.

Produkcję znajdziecie pod tym adresem:

http://fenglee.com/game/aog/

Wymaga ona zainstalowania wtyczki Unity Web Player.

Wrażenia? Naprawdę wciągająca gra, która mimo pozornej prostoty, wymaga sporej wprawy. Sterowanie jest intuicyjne, ale żeby pokonać grupę tytanów, a szczególnie odmieńców trzeba się trochę napracować, co sprawia, że zabicie „kyojina” dostarcza olbrzymiej satysfakcji.

Szczególnie pozytywne wrażenia wyniosłem z systemu walki i poruszania. Tak mniej więcej wyobrażałem sobie model rozgrywki. Dynamiczny, wymagający pewnych umiejętności i dostarczający wiele frajdy. Dodać muzykę, fabułę, lepszą grafikę, jeszcze nieco urozmaicić walkę, a powstałby prawdziwy hit.

Twórcy nie zapomnieli również o oddaniu smaczków z serii. Mamy możliwość zagrania głównymi postaciami, w tym m.in. Mikasą, Erenem, Arminem (kolejność celowa ;), walczyć na znanych nam lokacjach, postacie posiadają również specjalne ruchy, np. Jean może odciąć kawałek palca Tytanowi, jeśli zostanie złapany (znakomite nawiązanie do historii z przebiciem). Krótko mówiąc, fani powinni być zadowoleni.

Jak napomknąłem, gra nie ma zaimplementowanej ścieżki dźwiękowej, więc dla pełnego klimatu polecam odpalić w tle ten utwór:

Produkcja wciąż jest rozwijana, więc w przyszłości można spodziewać się kolejnych nowości (map, postaci itp.). Tymczasem wracam do polowania.

Odwiedź i polub mój profil. Znajdziesz na nim wiele ciekawych materiałów, nie tylko z gameplaya.

MaKaB
17 października 2013 - 14:53