Czasami lepiej nie grać przy kobiecie - Brucevsky - 8 lipca 2014

Czasami lepiej nie grać przy kobiecie

Źródło oryginalnego obrazka: gamesthirst.com

Od kilku lat jesteś w związku ze swoją ukochaną. Przez ten czas usilnie budowałeś swój wizerunek, robiłeś wszystko, by czuła się przy tobie bezpiecznie i mogła ci zaufać. Starałeś się być twardy, męski, zdecydowany, a gdy trzeba było czuły i troskliwy. Jesteś zadowolony ze swoich osiągnięć, bo twoja wybranka ceni cię i uważa za idealnego mężczyznę dla niej. I wtedy, gdy wszystko wydaje się być idealnie, twoja partnerka zastaje cię grającego w jakąś dziwną, całkowicie nie pasującą do twojego misternie budowanego wizerunku produkcję. Czasami po prostu lepiej nie grać w niektóre gry przy kobiecie.

Na komputerach i konsolach ukazało się do dzisiaj już więcej niż kilkanaście tysięcy rozmaitych produkcji. Przekrój gatunkowy jest ogromny, fan wirtualnej rozrywki może zaspokoić praktycznie każde swoje pragnienie. Żądza mordu? Nastrój melancholijny? Potrzeba sprawienia komuś omłotu? Chęć poprawienia sobie humoru, wystawienia umysłu na wyzwanie logiczne czy wpomponowania dodatkowej adrenaliny do krwi? Nie ma problemu, wybierz coś z tych kilkuset idealnie pasujących do danej chwili gier. Części z nich jednak zdecydowanie nie powinno się uruchamiać, gdy w bliskiej okolicy jest nasza ukochana.

Z zabawy pewnymi produkcjach po prostu trudno się wytłumaczyć. Weźmy na przykład takie Dead or Alive: Extreme Beach Volleyball, teoretycznie tytuł o siatkówce plażowej, a w praktyce mokry sen każdego nastolatka o seksownych kobietach w kusych kostiumach kąpielowych. Jeśli jeszcze partnerka zastanie nas podczas meczu siatkówki plażowej to uda nam się wybronić. Ale niech pojawi się w momencie, gdy pstrykamy fotki wyginającej się Kasumi, robiąc konkretne zbliżenia określonych części jej ciała i jesteśmy „Busted!”. Seksoholik? Perwers? Zboczeniec? Nie wytłumaczysz się, że zawsze marzyłeś o karierze fotografa w „Gali”.

Jeszcze gorzej będzie, gdy najdzie cię ochota na testowanie klasyków sprzed kilku dekad, w tym tych najbardziej szokujących i kontrowersyjnych. Złapany na Custer’s Revenge możesz od razu wywiesić białą flagę, bo racjonalnie grania w taki tytuł nie wytłumaczysz. „Bo ja piszę artykuł o starych grach” nie przejdzie.

Mężczyzna jednak nie tylko robi wszystko, by uniknąć łatki zboczeńca. Równie mocno stara się budować wizerunek „maczo”, silnego, pewnego siebie okazu testosteronu, który poradzi sobie z każdym wyzwaniem i zawsze pospieszy na ratunek wybrance serca. Czasami jednak i jemu potrzebna jest chwila wytchnienia, mała i krótka podróż do czasów dzieciństwa, dawnych bajek i prostych historyjek z morałem. Lepiej jednak, by podczas takiego powrotu do przeszłości nie trafiła go jego dziewczyna. Przesiadywanie z padem w ręku i uśmiechem na ustach, gdy na ekranie telewizora pływa sobie Mała Syrenka czy biega inna księżniczka Disneya naprawdę trudno wytłumaczyć. A już najgorzej, gdy z jakichś powodów uruchomiona zostanie jedna z gier z lalką Barbie. Do końca życia będziesz miał to wypominane, a na urodziny na pewno dostaniesz swój pierwszy w życiu dom dla lalek.

Źródło: lolsnaps.com

Tytuł z bajkowymi postaciami czy gra o kobietach w bikini to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Produkcji nie najlepiej wpływających na ocenę mężczyzny w oczach partnerki jest zdecydowanie więcej. Japońskie powieści wizualne bywają kontrowersyjne i często poruszają specyficzne tematy. Pytanie „w co grasz?” z ust ukochanej podczas zabawy z takim tytułem jest na pewno na liście rzeczy „niezbyt mile widzianych” w takiej sytuacji.  „W grę o gołębiach, które randkują” - po takiej odpowiedzi możesz spodziewać się, że zostaniesz umówiony do psychologa. A może właśnie dobrze bawisz się przy rubasznym Conker’s Bad Fur Day? Dobrze dla ciebie, ale twoja luba raczej nie podzieli twojego entuzjazmu z walki ze śpiewającą operową pieśń kupą. A jeśli ona w ogóle nie podziela twojej pasji do wirtualnej rozrywki to problem robi się tym większy, bo i Manhunt (a więc dusisz tego faceta torebką foliową?), Soul Calibur (a więc Ivy to twoja ulubiona postać, tak?) czy God of War (o fuj, on mu włożył palce do oczu!) mogą też jej się nie spodobać.

Warto więc wcześniej wybadać stosunek swojej partnerki do uwielbianego hobby i stopniowo wdrażać ją w co bardziej oryginalne, charakterystyczne tytuły. A niezależnie od wyniku badań, obserwacji i rozmów, w niektóre gry po prostu przy niej nie grać.

Chcecie dowiedzieć się więcej o grach, których się wstydzimy? Taki jest aktualny "Temat Tygodnia"! Wczoraj o Tibii pisał Pilar, jutro i w kolejnych dniach pojawiają się następne teksty. Trzymajcie rękę na pulsie.

Brucevsky
8 lipca 2014 - 19:04
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
09.07.2014 14:25
lopez83
22
Legionista

"A już najgorzej, gdy z jakiś powodów uruchomiona zostanie jedna z gier z lalką Barbie".Nie żebym się czepiał,ale nie "jakiś" tylko "jakichś:),tak poza tym dobry temat

09.07.2014 18:16
odpowiedz
ANDYftABL3
8
Legionista

Jeżeli ktoś ma za pasje gry komputerowe to co za różnica czy będzie grał w gry wymienione przez autora tematu, czy w "poważne" tytuły. Jeżeli dana kobieta nie szanuje pasji swojego faceta, to właśnie ona jest do wymiany, a nie zachowanie gracza.

09.07.2014 18:21
Brucevsky
odpowiedz
Brucevsky
125
Playing with writing

gameplay.pl

lopez83 - poprawione, dzięki :)

ANDYftABL3 - to jak z każdą pasją drugiej połówki, hobby partnera/partnerki trzeba szanować. Ale to już temat na dłuższe i poważniejsze rozmowy. :)

09.07.2014 19:01
odpowiedz
zanonimizowany5018
15
Legend

Czasami lepiej pograć kobietę :)

09.07.2014 22:03
Sayyadina Av'Lee
odpowiedz
Sayyadina Av'Lee
74
roguess

lol, co za bzdura. Nie wiem, to było pisane z przymrużeniem oka, czy coś? Bo jeśli ktoś traktuje związek na zasadzie "budowania wizerunku" to gratuluję podejścia do tematu... ;-)

09.07.2014 22:09
odpowiedz
zanonimizowany1010332
0
Centurion

Artykuł, za przeproszeniem, z dupy...

10.07.2014 09:33
Brucevsky
odpowiedz
Brucevsky
125
Playing with writing

gameplay.pl

Sayyadina Av'Lee, A. Turne - naprawdę chcecie, by pod artykułami zaznaczać pogrubionym drukiem "tekst z przymrużeniem oka, dla osób z dystansem"? Przecież to idzie wywnioskować z tonu, użytych porównań, podejścia do tematu...

10.07.2014 13:17
odpowiedz
Etholt
31
Chorąży

Brucevsky - z jednej strony można próbować wnioskować co autor ma na myśli i czy aby nie ironizuje, ale z drugiej strony można się zastanawiać po co w ogóle takowy tekst powstał. Określenie "z dupy" bardzo ładnie pasuje :)

10.07.2014 14:01
Brucevsky
odpowiedz
Brucevsky
125
Playing with writing

gameplay.pl

Etholt - nie każdy tekst musi być analizą konkretnego problemu, zapowiedzią czy recenzją przecież. Niektóre materiały są tworzone, by czytelnik mógł się przy nich uśmiechnąć, zrelaksować, "odmóżdżyć" lub zabić nudę. Taki jest też ten, coś luźnego do ciastka z kawą lub w oczekiwaniu na autobus :)

10.07.2014 20:49
Morgul Maugoth
odpowiedz
Morgul Maugoth
138
Konsul

Kompletnie nie kupuję tłumaczenia "do ciastka", serio do ciastka to lepiej popatrzeć się w ścianę niż czytać takie teksty.

10.07.2014 21:08
odpowiedz
Kemez666
21
Chorąży

Dobrze, że nie mam problemu takiego co inni. Moja kobieta jest fanką gier. Zazwyczaj gramy oboje. Dużym zdziwieniem dla mnie było, że uwielbia gry typy horror, FPS i itp..

10.07.2014 22:13
Brucevsky
odpowiedz
Brucevsky
125
Playing with writing

gameplay.pl

Morgul Maugoth - i okay, to twoje zdanie. Czy jednak tak bardzo boli cię, że być może ktoś przy takim materiale znajdzie trochę rozrywki do ciastka? Więcej możliwości to źle? :>

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze