superNOWA odświeża książkowego Wiedźmina! - RazielGP - 7 listopada 2014

superNOWA odświeża książkowego Wiedźmina!

Nowe szaty wiedźmina prezentują się niezwykle zachęcająco

Kilkanaście dni temu superNOWA zapowiedziała nowe wydanie cyklu Wiedźmin autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Dziś z kolei możemy je ujrzeć w księgarniach oraz zakupić. Odświeżenie sagi wiążę się przede wszystkim z dopasowaniem szaty graficznej do najnowszego tomu - Sezonu Burz. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego wydawca podjął taką decyzję.

Najstarsza edycja cieszy się uznaniem koneserów

Sporo osób narzekało na poprzednie bordowe okładki stworzone we współpracy z firmą CD Projekt RED. Producent ten znany jest przede wszystkim z dwóch odsłon gier w uniwersum Wiedźmina, gdzie możemy pokierować dalszymi losami Geralta z Rivii. Aktualnie fani czekają na część trzecią, mającą na celu zwieńczenie jego historii. Niestety w przypadku oprawy książek projektanci nie wysilili się. Mało tego. Na ich frontach często pojawiają się bohaterowie, których nigdy w przypadku książek nie było. Nie wspominając już o tym, że nie odzwierciedlały one tego, co się w danym tomie aktualnie działo.

Drugie wydanie białych okładek jest dziś najbardziej pożądane przez fanów serii

Inna sprawa, że nowa kolekcja została poprawiona oraz uzupełniona. Dzięki temu nie natrafimy już na pewną liczbę literówek, jakie miały miejsce w poprzednich edycjach. Niestety na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie niczego napisać o omawianych uzupełnieniach, ponieważ nie zdążyłem się jeszcze w dodatkowych materiałach zagłębić. Pewne jest jednak to, iż odświeżone części oferują więcej stron do przeczytania.

Z kolei bordowe wydanie wzbudziło wśród czytelników najwięcej kontrowersji

Przy okazji tworzenia tego artykułu pokusiłem się o ukazanie dotychczasowych edycji, abyście mogli je bezpośrednio porównać ze sobą. Jeśli chodzi o mnie, to najnowsze przypadło mi do gustu. Poniekąd jest mi nieco smutno, ponieważ sam posiadam te "growe". Nie dość, że są znacznie brzydsze, to na dodatek nie pasują wizualnie do Sezonu Burz. I w gruncie rzeczy nad nowymi mają jedną przewagę. A mianowicie trwałość, ponieważ tegoroczne posiadają nietypową strukturę, przez co farba pod wpływem naszych dłoni ma tendencję do rozmywania.

Swoją drogą superNOWA wydała kiedyś wydanie kolekcjonerskie z autografem autora znajdującym się na grzbiecie

Jeśli zaś chodzi o sam design - jestem pod wrażeniem. Co prawda postać z Krwi Elfów z białej edycje powędrowało w odświeżonej formie do Czasu Pogardy, ale reszta jest zupełnie nowa. Doceniam czarne wydanie za kolorystykę oraz dbałość o szczegóły. Po nim rzecz jasna najlepiej prezentuje się białe. Oczywiście w drugiej formie, bo pierwsza zdołała się już mocno zestarzeć.

RazielGP
7 listopada 2014 - 14:42