superNOWA odświeża książkowego Wiedźmina! - RazielGP - 7 listopada 2014

superNOWA odświeża książkowego Wiedźmina!

Nowe szaty wiedźmina prezentują się niezwykle zachęcająco

Kilkanaście dni temu superNOWA zapowiedziała nowe wydanie cyklu Wiedźmin autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Dziś z kolei możemy je ujrzeć w księgarniach oraz zakupić. Odświeżenie sagi wiążę się przede wszystkim z dopasowaniem szaty graficznej do najnowszego tomu - Sezonu Burz. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego wydawca podjął taką decyzję.

Najstarsza edycja cieszy się uznaniem koneserów

Sporo osób narzekało na poprzednie bordowe okładki stworzone we współpracy z firmą CD Projekt RED. Producent ten znany jest przede wszystkim z dwóch odsłon gier w uniwersum Wiedźmina, gdzie możemy pokierować dalszymi losami Geralta z Rivii. Aktualnie fani czekają na część trzecią, mającą na celu zwieńczenie jego historii. Niestety w przypadku oprawy książek projektanci nie wysilili się. Mało tego. Na ich frontach często pojawiają się bohaterowie, których nigdy w przypadku książek nie było. Nie wspominając już o tym, że nie odzwierciedlały one tego, co się w danym tomie aktualnie działo.

Drugie wydanie białych okładek jest dziś najbardziej pożądane przez fanów serii

Inna sprawa, że nowa kolekcja została poprawiona oraz uzupełniona. Dzięki temu nie natrafimy już na pewną liczbę literówek, jakie miały miejsce w poprzednich edycjach. Niestety na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie niczego napisać o omawianych uzupełnieniach, ponieważ nie zdążyłem się jeszcze w dodatkowych materiałach zagłębić. Pewne jest jednak to, iż odświeżone części oferują więcej stron do przeczytania.

Z kolei bordowe wydanie wzbudziło wśród czytelników najwięcej kontrowersji

Przy okazji tworzenia tego artykułu pokusiłem się o ukazanie dotychczasowych edycji, abyście mogli je bezpośrednio porównać ze sobą. Jeśli chodzi o mnie, to najnowsze przypadło mi do gustu. Poniekąd jest mi nieco smutno, ponieważ sam posiadam te "growe". Nie dość, że są znacznie brzydsze, to na dodatek nie pasują wizualnie do Sezonu Burz. I w gruncie rzeczy nad nowymi mają jedną przewagę. A mianowicie trwałość, ponieważ tegoroczne posiadają nietypową strukturę, przez co farba pod wpływem naszych dłoni ma tendencję do rozmywania.

Swoją drogą superNOWA wydała kiedyś wydanie kolekcjonerskie z autografem autora znajdującym się na grzbiecie

Jeśli zaś chodzi o sam design - jestem pod wrażeniem. Co prawda postać z Krwi Elfów z białej edycje powędrowało w odświeżonej formie do Czasu Pogardy, ale reszta jest zupełnie nowa. Doceniam czarne wydanie za kolorystykę oraz dbałość o szczegóły. Po nim rzecz jasna najlepiej prezentuje się białe. Oczywiście w drugiej formie, bo pierwsza zdołała się już mocno zestarzeć.

RazielGP
7 listopada 2014 - 14:42
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.11.2014 16:47
Benitonater
Benitonater
108
Generał

Ja aktualnie posiadam te wydanie kolekcjonerskie z autografem. Nie mam nic do zarzucenia. Natomiast te nowe ociekają klimatem, super okładki :D

08.11.2014 17:34
Mutant z Krainy OZ
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
212
Farben

Okładki ładne, ale ileż można, to takie robienie klienta w bambuko, bo jak się na raz nie kupi całej serii, to potem trzeba się rozglądać po allegro za używkami bo nakłady są tak małe, że trudno potem skompletować resztę. A kupno całości na raz to niezłe szarpnięcie po kieszeni.

08.11.2014 17:54
odpowiedz
zanonimizowany971161
19
Konsul

Te nowe okładki wyglądają naprawdę świetnie. Wszystkie wersje mają w sobie to coś, oprócz tej "growej". Zwykły skok na kasę, przy okazji wydania 2-ej części Wiedźmina. Okładki takie bez pomysłu. Mam nadzieję się kiedyś zaopatrzyć w tą najnowszą wersję. Odnośnie starszych edycji - tą pierwszą czuć klasyką. Natomiast te białe wyglądają tak baśniowo. Podobają mi się :)

09.11.2014 01:23
odpowiedz
zanonimizowany913266
24
Centurion

i tak nie pobije to edycji kolekcjonerskiej którą posiadam i za nic bym jej nie zmienił. Jednak książki w takim wydaniu i w twardej oprawie sa najlepsze. W miękkiej oprawie książki są gówno warte i słabo się prezentują nie ważne jak piękna jest okładka.

10.11.2014 10:29
odpowiedz
mafioso12
81
Konsul

Miałem premierowe wydanie Sezonu Burz i jakość tergo wydania to jakaś masakra. Przeczytałem tę książkę 2 razy i już wytarła się farba na brzegach grzbietu. Książka była co prawda dosyć tania ale przez to strasznie nietrwała. To nowe wydanie to pewnie taka sama fuszerka. Będzie się dobrze prezentować dopóki nie zaczniemy czytać tych książek.

11.11.2014 23:51
raziel88ck
odpowiedz
raziel88ck
158
Reaver is the Key!

Benitonater - No i przede wszystkim posiadasz twardą oprawę.

Mutant z Krainy OZ - Szczególnie, że wznowione tomy oferują więcej stron.

SmileKiZZ - Dokładnie. Bordowe wydanie zostało wydane na odwal się.

StoneSour22 - Za twardymi oprawami przemawia przede wszystkim trwałość.

mafioso12 - Faktycznie jakość leży po całości. Już w księgarniach można dopatrzeć się egzemplarzy z wytartymi okładkami. Szkoda.

08.08.2016 15:55
odpowiedz
1 odpowiedź
dommac2406
1
Junior

Zauważyłem, że nowe wydanie Wiedźmina ma więcej stron, niż wydanie CD Projekt.

Czy wiecie o co zostało uzupełnione to wydanie, jakie dodatkowe materiały zostały zawarte w książce ?

Z tego co znalazłem to wydania tak się prezentują:

superNOWA Warszawa 2010 Stron: 288

superNOWA Warszawa 2014 Stron: 332

08.08.2016 17:12
Mutant z Krainy OZ
Mutant z Krainy OZ
212
Farben

Zakladam, ze różnica w rozmiarze czcionki jest tego powodem.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze