Inny Regał #12- recenzja książki - Błędny Krąg - hongi - 25 listopada 2015

Inny Regał #12- recenzja książki - Błędny Krąg

Na mrocznych ulicach Londynu, w obecnych czasach wszystko jest możliwe. Demony przechadzają się jak u siebie, a duchy nawiedzają, kogo chcą, kiedy chcą. Feliks Castor dobrze o tym wie, pracuje przecież, jako egzorcysta. Inny Regał powraca i ma dla Was nowe przygody niezwykłego człowieka, który z grania na flecie uczynił sobie broń, jakiej lęka się nawet największy wilkołak. Zapraszam na recenzję książki Błędny Krąg.

Mój Własny Diabeł został wydany w Wielkiej Brytanii w 2006 roku. Polscy czytelnicy musieli czekać aż dwa lata, by poznać przygody egzorcysty Feliksa Castora. Pomogło w tym wydawnictwo Mag, wypuszczając wszystkie tomy na rynek Polski. Błędny Krąg ujrzał światło dzienne w 2008 roku i jest to książka sensacyjna z elementami nadprzyrodzonymi, z domieszką horroru i thrillera. Takie połączenie kolejny raz zachęca mnie do poświęcenia kilkunastu następnych godzin, na odwiedzenie mrocznego i bardzo niebezpiecznego Londynu. Książka posiada 464 stron, co czyni ją grubszą od pierwszej o niecałe pięćdziesiąt. Sama okładka jest mroczniejsza i w całkiem innej tonacji, mimo to nadal wpada w oko, przy jednoczesnym odstraszaniu bardziej tradycyjnych czytelników.

Castor dzięki swojemu osobistemu urokowi oraz umiejętnością zostaje coraz częściej wynajmowany przez londyńską policje. Tym razem zostaje wezwany na miejsce zbrodni, w którym doszło do brutalnego morderstwa na wyznawcach tajemniczego kultu. Jakby tego było mało, do jego biura przychodzi zrozpaczone małżeństwo, poszukujące córki Abbie. Cała historia zaczyna się bardzo prosto, by mocno się w połowie skomplikować i na końcu wybuchnąć nam w twarz. Błądzenie Feliksa i jego nieziemska chęć dojścia do prawdy potrafi zaskoczyć każdego przeciwnika. Tego ludzkiego i tego nieludzkiego.

Mike Carey to autor głównie komiksów, ale po przeczytaniu książki nabrałem jeszcze większej ochoty na kolejne tomy, gdyż, iż dostałem tutaj masę rzeczy, które uwielbiam. Na początek zagadka zaginięcie dziewczynki, później niebezpieczne wilkołaki oraz straszne demony. Kończąc na wielkiej pogoni za prawdą i zaskakującym finałem. Warto tutaj wspomnieć o ciągle niewyjaśnionym wątku Asmodeusza, uwięzionego w ciele przyjaciela Castora i nowej demonicznej uczennicy egzorcysty. Wrzućmy to wszystko do jednej książki i mamy masę zabawy i ekscytacji na kilka godzin dobrej lektury.

Podsumowując, Błędny Krąg spisuje się bardzo dobrze. Pojawiają się nowi, jak i starzy bohaterowie, którzy zmagają się z masą problemów. Do tego książka wciąga jak wir swoja zagadką i wartką akcją. Zdecydowanie mogę polecić ten tytuł osobą lubiący dobre detektywistyczne historię, ale z demonami, duchami i czarną magią w tle. Czy książka jest lepsza od pierwszego tomu? Zdecydowanie. Co do tomu trzeciego kusi mnie on coraz bardziej z półki. 

Inne książki o Feliksie Castorze:

Tom 1 - Mój własny diabeł

hongi
25 listopada 2015 - 00:41

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz