Deadpool poległ w starciu z Planetą Singli - Gameplay - 16 lutego 2016

Deadpool poległ w starciu z Planetą Singli

Wczoraj informowaliśmy Was, że filmowy Deadpool zdobył uznanie nie tylko krytyków i fanów, ale też osiągnął niemały sukces finansowy. W premierowy weekend w Stanach Zjednoczonych obraz wygenerował 135 milionów dolarów przychodu, a poza granicami USA zarobił już 150 milionów dolarów (w niektórych krajach debiutował 5 lutego). Film zaliczył najlepsze otwarcie spośród wszystkich wypuszczonych w tym czasie obrazów w 60 z 61 krajów, w których wszedł do oficjalnej dystrybucji. Jedyną porażkę odnotował w… Polsce.

Filmem, który nie poddał się niewątpliwemu urokowi Deadpoola, okazała się Planeta Singli w reżyserii Mitji Okorna z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą w rolach głównych. Craig Dehmel, szef firmy 20th Century Fox, stwierdził w rozmowie z serwisem The Wrap, że porażka przygód antybohatera z polską komedią romantyczną niespecjalnie go zasmuciła, ale na wszelki wypadek umieścił nasz kraj „na niegrzecznej liście”. Zapewne Deadpool rozwiąże ten problem w przyszłości.

Co do reszty krajów, najlepszy wynik Deadpool osiągnął w Wielkiej Brytanii, gdzie zarobił w premierowy weekend 20 milionów dolarów (nie jest to jednakże brytyjski rekord). Godne odnotowania są także rezultaty z Rosji (12,4 miliona dolarów – pierwsze miejsce na liście najlepszych otwarć i pozostawienie w tyle Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy), Australii (10,4 mln), Tajwanie (8,2 mln), Brazylii (5,9 mln) oraz Hong Kongu (3,8 mln). 9 milionów dolarów przyniosło wyświetlanie Deadpoola w kinach IMAX.

Gameplay
16 lutego 2016 - 14:36