Joker i Człowiek-Zagadka w Batman v Superman: Świcie sprawiedliwości... prawie - Gameplay - 21 marca 2016

Joker i Człowiek-Zagadka w Batman v Superman: Świcie sprawiedliwości... prawie

Na ten tydzień (1 kwietnia w Polsce) zaplanowana została jedna z najgorętszych premier tego roku, a jednocześnie prawdziwe święto – a przynajmniej taką wyrażamy nadzieję – dla fanów Mrocznego Rycerza i Człowieka ze Stali. W Batman v Superman: Świcie sprawiedliwości będziemy świadkami epickiego starcia dwóch tytułowych superbohaterów (zagrają ich Ben Affleck i Henry Cavill), ale na ekranie przewinie się jeszcze sporo innych postaci znanych z kart komiksów DC Comics, w tym Wonder Woman (Gal Gadot), Alfred Pennyworth (Jeremy Irons), Lex Luthor (Jesse Eisenberg), Doomsday i Lois Lane (Amy Adams). Jak się okazuje, w filmie mogło pojawić się jeszcze więcej ikonicznych bohaterów DC Comics.

Zack Snyder, reżyser Batman v Superman: Świtu sprawiedliwości, oznajmił na jednej z ostatnich konferencji prasowych (dzięki, Collider), że we wczesnym etapie prac nad filmem planował umieszczenie w nim wątków związanych z superzłoczyńcami Gotham City: Jokerem i Człowiekiem-Zagadką (ang. Riddler). Ostatecznie pomysł został jednak zarzucony. „Rozmawiałem o tym dużo z Chrisem Terrio [scenarzystą – przyp. red.] i początkowo sądziliśmy, że ich obecność w filmie będzie jak najbardziej wskazana i cool, ale ostatecznie nie chciałem, aby odciągali oni naszą uwagę od sedna sprawy – musiałem poświęcić czas Batmanowi i Supermanowi, żeby lepiej zrozumieć ich relacje i cały konflikt”.

Nie oznacza to jednak, że w wizji Zacka Snydera zupełnie zabrakło miejsca dla obu arcywrogów Mrocznego Rycerza.  Na udostępnionych materiałach znaleźć można chociażby strój Robina ubazgrany zapiskami Jokera, a także pytajnikowe graffiti nawiązującego do Człowieka-Zagadki. Niewykluczone, że tego typu smaczków będzie w filmie więcej. Natomiast sam Joker powróci do kin w sierpniu tego roku, za sprawą Legionu samobójców. Niewykluczone, że pojawi się także w kolejnym filmie o Batmanie, który znajduje się już w produkcji.

Gameplay
21 marca 2016 - 14:42

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.03.2016 18:43
zanonimizowany1164035
13
Pretorianin

Chyba vs a nie "Batman v Superman"

21.03.2016 18:51
Elessar90
odpowiedz
Elessar90
64
GRYOnline.pl

GRYOnline.plRedakcja

Jeśli traktować Filmweb jako wyznacznik tego, jak podawać tytuł, to jednak "v": http://www.filmweb.pl/film/Batman+v+Superman%3A+%C5%9Awit+sprawiedliwo%C5%9Bci-2016-687215