Łotr Jeden - wyciek przewodnika źródłem informacji o bohaterach jednostkach i nie tylko - Gameplay - 18 maja 2016

Łotr Jeden - wyciek przewodnika źródłem informacji o bohaterach, jednostkach i nie tylko

Do sieci trafiły przykładowe strony Rogue One: A Star Wars Story Visual Story Guide – oficjalnego przewodnika po nadciągającym filmie Łotr Jeden: Gwiezdne wojny – historie. I choć nie prezentują one ostatecznego kształtu publikacji, firmie Disney jest to wyjątkowo nie w smak (regularnie prosi ona redakcje serwisów o usuwanie zdjęć). Visual Story Guide ujawnia podstawowe informacje o bohaterach opowieści, w tym dwu reprezentantach obcych ras, maszynach bojowych i nie tylko. Jeśli chcecie uniknąć spoilerów, zrezygnujcie z dalszej lektury tej wiadomości.

Przede wszystkim przewodnik ujawnia, jakich bohaterów zobaczymy na ekranie. I tak, Felicity Jones wcieli się oczywiście w Jyn Erso, żołnierza i byłą kryminalistkę, która będzie centralną postacią opowieści. Diego Luna zagra kapitana rebeliantów Cassiana Andora, Jiang Wen zabójcę-najemnika Baze’a, Riz Ahmed żołnierza Bodhiego, a Donnie Yen wojownika Chirruta. W oddziale rebeliantów, mającym wykraść plany powstającej Gwiazdy Śmierci, znajdą się również niepokazywani wcześniej przedstawiciele obcych ras (Pao i Bistan), a także droid K-250 (w tej roli rzekomo Alan Tudyk), który najwidoczniej opuścił szeregi Imperium, by walczyć po stronie Sojuszu Rebeliantów. Natomiast to pierwsze reprezentowane jest przez naczelnika Krennica, w której wcieli się Ben Mendelsohn, oraz szturmowców.

Co więcej, na wielu obrazkach widnieje także Darth Vader, co zdaje się potwierdzać jego duży udział w opowieści (plotki na ten temat krążą od dłuższego czasu). Ponadto w przewodniku znaleźć można podstawowe informacje o dwóch nowych jednostkach: TIE Strikerze oraz Rebel Starfighterze (określanym też jako U-Wing). Na ujawnionych kartach nie uświadczymy z kolei Madsa Mikkelsena, podobno grającego ojca Jun Erso, a także Foresta Whitakera, którego możecie jednak zobaczyć w ujawnionym niedawno zwiastunie. Rogue One: A Star Wars Story Visual Story Guide w pełnej krasie będziemy mogli podziwiać począwszy od 24 stycznia 2017 roku (na ten dzień zaplanowano premierę przewodnika). Przykładowe strony znajdziecie m.in. w serwisie comicsalliance.com, ale ostrzegam, że mogą one stamtąd zniknąć w każdej chwili.

Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie trafi do kin w połowie grudnia tego roku. Na stołku reżyserskim zasiada Gareth Edwards (Godzilla, Strefa X), a za scenariusz odpowiada Chris Weitz (Był sobie chłopiec, Złoty kompas). Warto dodać, że obraz doczeka się także komiksowego wprowadzenia autorstwa Marvela.

Gameplay
18 maja 2016 - 14:05