7. sezon Gry o Tron - krótszy i w innym terminie - Gameplay - 19 lipca 2016

7. sezon Gry o Tron - krótszy i w innym terminie

Gra o Tron w produkcji HBO podbiła serca widzów na całym świecie już pierwszym sezonem, który pojawił się w kwietniu 2011 roku. Od tego czasu serial bił kolejne rekordy, a szóstym sezonem twórcy obrazu zmierzają w swoim własnym kierunku, gdyż materiał źródłowy pióra George'a R.R. Martina, na którym dotychczas opierał się scenariusz, skończył się (choć twórcy zapewniają, że wszystkie główne przedstawiane przez nich wydarzenia zostały omówione z pisarzem). HBO oficjalnie podzieliło się informacjami dotyczącymi przyszłorocznego, siódmego sezonu Gry o Tron, dzięki czemu wiemy już, że premiera nastąpi w innym okresie, niż dotychczas miało to miejsce; co więcej, ograniczona zostanie liczba odcinków w sezonie.

Gra o Tron (prod. HBO)

Oficjalne informacje z obozu HBO potwierdzają, że siódmy sezon Gry o Tron nie pojawi się wcześniej niż w lecie 2017 roku, co oznacza pierwszą zmianę w stosunku do standardowego terminarza - dotychczas każdy sezon miał premierą w kwietniu (za wyjątkiem trzeciego, który wystartował 31 marca). Co więcej, liczba odcinków została zmniejszona do siedmiu (ze standardowych dziesięciu).

Dodatkowo, HBO poinformowało, że siódmy sezon będzie kręcony w Irlandii Północnej, Hiszpani oraz na Islandii. Najbardziej znaczący wydaje się powrót Islandii jako lokacji zdjęciowej, gdyż to właśnie tam powstawała większość zdjęć do scen dziejących się poza Murem.

Przypomnijmy, że Gra o Tron powoli zmierza ku końcowi. Po przyszłorocznym sezonie siódmym, ósmy pojawi się najprawdopodobniej rok później. Po słowach twórców o pozostałej długości serialu, możemy spodziewać się, że dostaniemy 6 lub 7 kolejnych odcinków, po których przygoda HBO z Westeros zostanie definitywnie zakończona. 

Gameplay
19 lipca 2016 - 08:15
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.07.2016 09:24
MrCloudancer
MrCloudancer
21
Chorąży

Łudzę się że jeżeli Martinowi nie uda się wydać do tego czas "Wichrów Zimy" to przynajmniej napisze kolejne książki na tyle inaczej żeby nie okazały się kalką z serialu.

19.07.2016 11:10
berial6
odpowiedz
berial6
122
Ashen One

Na pewno tak nie będzie. Przecież w książkach cała masa postaci jest w zupełnie innych miejscach i daleko im do spełnienia roli w serialu

spoiler start

(Tyrion wpadł na Gryfa, którego w serialu w ogóle nie ma, Sansa nie skoczyła z muru, Stannis żyje, Jon możliwe, że nie zostanie wskrzeszony, bo wiele rzeczy- w tym i list od Ramsaya- dostał przed 'śmiercią', a nie po, jak w serialu)

spoiler stop


wiec możliwe, że książka w ogóle pokaże inne zakończenie.

19.07.2016 11:22
Bezi2598
odpowiedz
Bezi2598
104
Legend

Tia, na pewno nie zostanie wskrzeszony.

Większość dużych wydarzeń będzie ta sama, okoliczności mogą być inne i wszystko będzie bardziej rozbudowane.

19.07.2016 11:38
odpowiedz
Gordek
151
Generał

Ale przecież od dawna wiadomo, że w umowie HBO-Martin Ci pierwsi zawarli klauzulę, że pisarz ma podzielić się informacjami z planowanej kolejnej części, żeby nie zostali na lodzie jak serial dogoni książki, co już się stało przed poprzednim sezonem. IMO sezon 6 w większości będzie kanoniczny.

post wyedytowany przez Gordek 2016-07-19 11:38:54