Windows 10 za darmo? To ciągle możliwe - Gameplay - 1 sierpnia 2016

Windows 10 za darmo? To ciągle możliwe

W piątek o północy dobiegł końca roczny program, w ramach którego koncern Microsoft pozwolił użytkownikom systemów Windows 7 i 8.1 dokonać darmowej aktualizacji do Windowsa 10. Akcja, która obowiązywała przez rok, okazała się sporym sukcesem – wedle najnowszych danych dziesiątkę zainstalowano już na blisko 20% komputerów osobistych. Co ciekawe, w dalszym ciągu istnieje możliwość dokonania bezpłatnej aktualizacji systemu operacyjnego (dzięki, LifeHacker.com).

Aby tego dokonać, trzeba skorzystać z ułatwień dostępu i pobrać asystenta aktualizacji (czego dokonacie na tej stronie). Innymi słowy, Microsoft w dalszym ciągu pozwala pobrać Windowsa 10 osobom niepełnosprawnym. Firma nie weryfikuje zgłoszeń, zatem oferta jest sposobem na nadrobieniem zaległości przez wszystkich spóźnialskich. Póki co nie wiemy, do kiedy obowiązywać ta forma dokonania aktualizacji.

Wraz z zakończeniem akcji darmowej aktualizacji do Windowsa 10, Microsoft postanowił nagrodzić uczestników programu Windows Insider, wysyłając im maila z podziękowania, zestawem tapet i GIF-em z Kotem Ninja. Firma otrzymała od nich ponad 8,5 miliona uwag i komentarzy dotyczących funkcjonowania systemu.

Gameplay
1 sierpnia 2016 - 14:50