Warcraft: Początek na DVD/Blu-ray od 17 października - Gameplay - 12 sierpnia 2016

Warcraft: Początek na DVD/Blu-ray od 17 października

Warcraft: Początek – długo oczekiwana adaptacja filmowa jednej z najważniejszych marek firmy Blizzard Entertainment – rozczarował wielu fanów, ale zarobił 433 miliony dolarów, co przy budżecie na poziomie 160 mln dol. i kosztach marketingu najpewniej pozwoliło twórcom wyjść na czysto. Kolejne, wcale niemałe wpływy powinna zapewnić sprzedaż wersji cyfrowej i wydań DVD/Blu-ray/Blu-ray 3D. Te ostatnie zawitają na półki polskich sklepów 17 października.

Pod koniec lipca wytwórnie Universal Pictures i Legendary ogłosiły, że Warcraft: Początek trafi do oferty wybranych platform cyfrowej dystrybucji 13 września, a niedługo później – 27 września – w anglojęzycznych krajach rozpocznie się sprzedaż edycji DVD/Blu-ray/Blu-ray 3D. Dzisiaj poznaliśmy termin premiery polskiego wydania płytowego. Co ważne, ukaże się ono na rodzimym rynku także w postaci edycji specjalnej, która poza standardowymi materiałami dodatkowymi zapewni dostęp do 30 dni subskrypcji World of Warcraft, postaci Gul’dana w Heroes of the Storm oraz czarodzieja Medivha w Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Warcraft: Początek trafił do kin na przełomie maja i czerwca tego roku (w Polsce był wyświetlany od 10 czerwca). Obraz wyreżyserowany przez Duncana Jonesa (Moon, Kod nieśmiertelności) opowiada o początkach konfliktu między Przymierzem i Hordą, a zatem jego akcja rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z pierwszej odsłony serii Warcraft. W rolach głównych występują Travis Fimmel (w roli Sir Anduina Lothara), Paula Patton (Garona Halforcen), Ben Foster (Medivh), Toby Kebbell (Durotan) oraz Robert Kazinsky (Orgrim Doomhammer). Warstwę wizualną przygotowało studio Weta Workshop (m.in. trylogia Władcy Pierścieni), we współpracy z firmą Industrial Light & Magic.

Film nie spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków i choć zarobił niemało powstanie kontynuacji wydaje się pozostawać kwestią otwartą. Przed premierą dochodziły do nas słuchy, że przygoda Warcrafta z kinematografią na pewno nie skończy się na jednym obrazie. Firma Blizzard mocno zaangażowała się w powstawanie produkcji, a w planach miała stworzenie całej gamy filmów i seriali opartych na własnych markach. Zainteresowanie sequelem wyraził także Duncan Jones. Nie brakuje też plotek sugerujących, że kontynuacja jednak powstanie. Podobno swoje środki na produkcję sequela zabezpieczył już koncern Activision, a wzmianka o nim pojawiła się w ubiegłym miesiącu na oficjalnym chińskim fanpage’u Warcraft: Początek.

Gameplay
12 sierpnia 2016 - 12:29