Warcraft: Początek - światowa premiera i pierwsze recenzje - Gameplay - 25 maja 2016

Warcraft: Początek - światowa premiera i pierwsze recenzje

Dziś ma miejsce światowa premiera filmu Warcraft: Początek (do polskich kin trafi on 10 czerwca). Przez cały okres prac nad adaptacją jednej z kultowych marek firmy Blizzard Entertainment gracze wyrażali swoje obawy co do ostatecznego kształtu produkcji. I wiele wskazuje na to, że nie były one bezzasadne. Pierwsze recenzje sugerują bowiem, iż najnowszemu obrazowi w reżyserii Duncana Jonesa (Moon, Kod nieśmiertelności) daleko do miana dzieła wybitnego.

Jak czytamy na łamach serwisu MovieWeb, krytycy, którzy mieli już okazję zobaczyć Warcraft: Początek, nie ocenili filmu wyprodukowanego przez wytwórnie Legendary zbyt dobrze. Z pięciu dotychczasowych tekstów tylko dwa są pozytywne. Zdaniem krytyków The Hollywood Reporter i Crave Online, film robi wrażenie pod kątem technicznym oraz dramatycznym, i nie mieliby nic przeciwko temu, aby wybrać się na niego jeszcze raz.

Do zupełnie innych wniosków doszli recenzenci Variety, The Wrap i Screen Daily. Z ich tekstów wyłania się obraz filmu pozbawionego iskry, niezamierzenie komediowego i nieprzekonującego, przypominającego animowaną reklamę gry mobilnej. Krytyk ostatniego z wymienionych serwisów zestawia także Warcraft: Początek z trylogią Władcy Pierścieni i Grą o tron (oczywiście na korzyść tych filmowych adaptacji prozy Tolkiena i Martina), nie zostawiając na filmie Duncuna Jonesa suchej nitki.

Są to jednak tylko pierwsze z wielu recenzji, które trafią do sieci w przeciągu najbliższych kilku/kilkunastu dni, więc z ostatecznym werdyktem powinniśmy się jeszcze wstrzymać (a także oprzeć go w dużej mierze na osobistych przemyśleniach). Czas, jaki pozostał do polskiej premiery filmu, umili Wam najnowszy materiał wideo, złożony z zakulisowych nagrań oraz scen wyciągniętych bezpośrednio z filmu.

Film opowiada o początkach konfliktu między Przymierzem i Hordą, a zatem jego akcja rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z pierwszej odsłony serii Warcraft. W rolach głównych występują Travis Fimmel (w roli Sir Anduina Lothara), Paula Patton (Garona Halforcen), Ben Foster (Medivh), Toby Kebbell (Durotan) oraz Robert Kazinsky (Orgrim Doomhammer). Warstwę wizualną przygotowało studio Weta Workshop (m.in. trylogia Władcy Pierścieni), we współpracy z firmą Industrial Light & Magic.

Czekamy na kolejne recenzje oraz opinie samych widzów. Przed premierą dochodziły do nas słuchy, że przygoda Warcrafta z kinematografią nie skończy się na jednym obrazie. Firma Blizzard była bowiem mocno zaangażowana w powstawanie produkcji, a w planach miała stworzenie całej gamy filmów i seriali opartych na własnych markach. Wszystko zależy jednak od odbioru i wyników finansowych, jakie osiągnie Warcraft: Początek.

Gameplay
25 maja 2016 - 14:08